“Гаванський синдром”: журналісти говорять про причетність російської розвідки

Головна Сторінка » “Гаванський синдром”: журналісти говорять про причетність російської розвідки

Російська військова розвідка застосувала спецзброю проти американських дипломатів. Внаслідок чого постраждали понад 100 людей.

У них з’явилися аномальні проблеми зі здоров’ям названі “гаванський синдром”. Наприклад, відзначалися раптові запаморочення, головний біль і проблеми зі слухом. Про це йдеться у спільному розслідуванні The Insider, “60 минут” і Der Spiegel, опублікованому 1 квітня.

Журналісти спираються на заяви жертв, російські урядові документи, дані про пересування та місцеперебування.

За даними, які вдалося виявити, підрозділ 29155 ГРУ експериментував зі спеціальною зброєю – пристроями, що випромінюють звук і радіочастоти, які можуть бути використані проти людей.

Симптоми “гаванського синдрому” в американців виявляли в ті самі періоди й у тих самих місцях, куди приїжджали співробітники ГРУ РФ. Зокрема, пересування агентів головного управління генштабу РФ Європою 2014 року збіглися із “серією дивних атак” на співробітників американського консульства у Франкфурті-на-Майні.

У 2016-2017 роках американські дипломати у Китаї почали повідомляти про дивні проблеми зі здоров’ям після прильоту туди групи агентів 29155. Такі ж “збіги” зафіксовано в Белграді та Ханої 2021 року.

Дві ймовірні жертви, у яких проявилися симптоми “гаванського синдрому”, упізнали можливих учасників нападів за фотографіями.

Постраждалі, їхні адвокати та підполковник американської армії у відставці також стверджують, що американська розвідувальна спільнота приховувала причетність Росії.

Білий утримався від прямих звинувачень у бік російських агентів. “Я буду дуже обережною в цьому питанні. Розвідувальне співтовариство (США Gazeta.ua) не дійшло такого висновку (причетності Росії до нападу на американських дипломатів – Gazeta.ua)”,- сказала речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.

“Гаванський синдром” отримав свою назву після одного з наймасштабніших інцидентів, що стався 2016 року в кубинській столиці Гавана. Багато американських і канадських співробітників місцевого консульства зіткнулися з дивним явищем.

Дипломатам раптово ставало погано, вони відчували сильний тиск (іноді біль) у вухах, напади нудоти й паніки, відчуття дивних звуків або гучного шуму, або дуже високого звуку, схожого на стрекотіння коника, після чого їх місяцями або навіть роками переслідували наслідки: затуманена свідомість, проблеми з концентрацією, втрата рівноваги на рівному місці, гіперакузія (хвороблива чутливість до звуків), проблеми зі сном.