Генпрокурор не оголосив підозру: у ДБР сказали, чого раніше не затримали Дмитрука

Головна Сторінка » Генпрокурор не оголосив підозру: у ДБР сказали, чого раніше не затримали Дмитрука

Нібито не було законних підстав затримувати народного депутата Артема Дмитрука до його виїзду за кордон.

Для цього потрібна підозра, яку може оголосити лише генпрокурор. Радниця зі стратегічних комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян сказала про це в ефірі телемарафону, передає Gazeta.ua.

Після виїзду Дмитрука слідство ДБР намагається встановити місце його перебування.

“Для того, щоб він потрапив в базу Інтерполу потрібно декілька технічних моментів, коли ця процедура запускається. І тоді Україна і ДБР може розраховувати, що наші колеги правоохоронці з інших держав будуть активно допомагати і співпрацювати, і матимуть законні підстави, щоб затримати народного депутата на території іншої країни, яка звичайно ж співпрацює з Україною”, – сказала Сапьян.

Після оприлюднення відео, на якому Дмитрука бачили у Великій Британії, слідчі ДБР звернулись до колег.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нардепа Дмитрука, який виїхав за кордон, помітили у Лондоні

“Звичайно, ж що слідчі звернулися одразу до своїх колег з Великої Британії для того, щоб ті могли дійсно підтвердити, що цей чинний депутат перебуває безпосередньо там. Ну, і звичайно ж у них з’являться уже законні підстави, щоб його затримати”, – вказала радниця.

За Дмитруком спостерігали, але нібито затримати його не можна було.

“ДБР і слідство вбачало ознаки підготовки до організації можливої втечі. Але у слідства не було законних підстав, щоб убезпечити, стримати, затримати і взагалі от цей план втечі довести до провалу, тому що саме генеральний прокурор може оголошувати підозру чинним народним депутатам, було оголошено підозру вже після того, як депутат залишив територію України. Тому якби була підозра, то були б законні підстави. Не було підозри – не було законних підстав”, – заявила Сапьян.

Дані щодо нардепа від ОПЗЖ Суто Мамояна, помічник якого нібито допоміг Дмитруку виїхати за кордон, перевіряють.

“Можу лише сказати, що будь-які дані, які з’являються у ЗМІ, вони потім перевіряються слідчими. Якщо для цього потрібно буде перевірятимуться і додатково. Ми також бачили цю інформацію і слідчі відповідно теж бачили. Можемо сказати, що на той момент навіть з пояснень, розуміємо, що ознак на сьогоднішній день такої умисної співпраці, грубо кажучи, що помічник знав, що саме він робить безпосередньо. Можливо, його ввели в оману. Поки що ознак умисного злочину слідство не вбачає”, – сказала вона.

Сапьян не виключила, що, якщо в ході досудового розслідування виявиться щось інше, то будуть проведені відповідні процесуальні і слідчі дії.

25 серпня сайт “Українська правда” повідомив, що минулої суботи нардеп Артем Дмитрук виїхав з України. Того ж дня нардеп залишив територію Молдови і через аеропорт “Кишинів” вилетів до Італії.

Згодом після цієї публікації Офіс генерального прокурора і ДБР повідомили про підозри Дмитруку за фактами вчинення нападів групою осіб на правоохоронця і військового, замаху на викрадення вогнепальної зброї, спричинення потерпілому середньої тяжкості тілесних ушкоджень і хуліганстві.

Дмитрука оголосили у міжнародний розшук.

У ДБР заявили, що Дмитрук виїхав з України поза пункту перепуску. При цьому у МВС Молдови сказали, що він в’їхав законно.

Артем Дмитрук обирався до Верховної Ради від партії “Слуга народу” по округу в Одесі.

Торік у жовтні генеральний прокурор Андрій Костін погодив порушення кримінальних проваджень щодо двох нардепів – члена франкції “Слуга народу” Олександра Куницького і Дмитрука після побиття чоловіка у Києві.