Генрі Кісінджер помер віці 100 років

Головна Сторінка » Генрі Кісінджер помер віці 100 років

Помер ексдержсекретар США, американський політик, дипломат та політолог німецько-єврейського походження Генрі Кіссінджер.

Політику було 100 років. Кісінджер помер 29 листопада у своєму будинку в Коннектикуті, пише Reuters. Про його смерть оголосила його консалтингова фірма.

“Після свого 100-річчя Кіссінджер був активним. Відвідував зустрічі в Білому домі, опублікував книгу про стилі лідерства та дав свідчення перед комітетом Сенату про ядерну загрозу з боку Північної Кореї. У липні цьогоріч він здійснив несподіваний візит до Пекіна, аби зустрітися з президентом Китаю Сі Цзіньпіном”, – сказано в повідомленні.

Хайнц Альфред Кіссінджер народився у німецькому місті Фюрт 27 травня 1923 року. Будучи ортодоксальним євреєм, він переслідувався з боку нацистів. У 1938 році його сім’я втекла з Німеччини до Нью-Йорка, де він став громадянином США в 1943 році.

Під час Другої світової війни Кіссінджер боровся у складі 84-ї піхотної дивізії армії США. Служив перекладачем у розвідці та допомагав затримувати нацистів. За свої заслуги він був відзначений Бронзової зірки.

Свою кар’єру розпочав як науковець, захистивши в 1954 році дисертацію з історії дипломатії періоду завершення Наполеонівських війн та формування Віденської системи міжнародних відносин.

У 70-х роках Кіссінджер став одним із найвпливовіших зовнішньополітичних стратегів США. Він був державним секретарем Сполучених Штатів (1973-1977) і радником з національної безпеки. Відіграв помітну роль у виведенні американський військ із В’єтнаму, за що став лауреатом Нобелівської премії миру 1973 року. Кіссінджер зіграв важливу роль у багатьох знакових подіях, які змінили хід світової історії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Україна повинна бути в НАТО” – Кіссінджер пояснив, чому змінив свою позицію

Після виходу з державної служби у 1977 році Кіссінджер продовжував підтримувати стосунки з Джорджем Бушем-старшим. Коли Буш став президентом, він запропонував Кіссінджеру очолити комісію з розслідування терактів 11 вересня, але той відмовився, оскільки не хотів розкривати інформацію про своїх клієнтів консалтингового бізнесу.

Кіссінджер по-різному висловлювався про війну в Україні. У грудні 2022 року він припустив, що найкращий варіант врегулювання війни в Україні – повернення до кордонів 24 лютого – військовим чи переговорним шляхом із можливим проведенням референдумів на спірних територіях. Водночас уже 25 липня в інтерв’ю виданню німецькому каналу ZDF політик сказав, що Україна не має поступатися територіями.

Нещодавно у штаті Джорджія померла колишня перша леді Сполучених Штатів Америки Розалін Картер – дружина 39-го президента США Джиммі Картера.

Експерша леді США померла у своєму будинку у віці 96 років.