Генсек НАТО назвав умови вступу України в Альянс

Головна Сторінка » Генсек НАТО назвав умови вступу України в Альянс

Є різниця між запрошенням до членства в НАТО і запрошенням до членства у Європейському Союзі.

Про це сказав генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг на пресконференції у Брюсселі, повідомив “Інтерфакс-Україна”.

Столтенберг нагадав, що на саміті у Вільнюсі всі союзники погодилися з тим, що Україна буде членом НАТО.

“Минулого року ми ухвалили важливі рішення, ми прибрали План дій щодо членства. Ми маємо підтримувати процес в один етап, прибравши ПДЧ. У цьому відмінність між НАТО і Європейським Союзом. Коли ви запрошені до Європейського Союзу, це може зайняти роки від запрошення до членства. Тоді як у НАТО, коли ви запрошені, це відбудеться незабаром”, – сказав генсек.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна і НАТО: Зеленський зробив важливу заяву

“Але незалежно від цих технічних моментів є чітке зобов’язання для України стати членом НАТО. Далі, ви маєте розуміти, що коли ця війна закінчиться, мають бути якісь гарантії, що це не трапиться знову, що це не буде паузою, за час якої Росія відновиться, відпочине, а потім перегрупується і знову атакує”, – заявив Столтенберг.

Генсек НАТО сказав, що після того, як РФ окупувала Крим у 2014 році, росіяни “чекали майже вісім років” і пішли на повномасштабне вторгнення.

“Тому, звісно, ця війна закінчиться, ми маємо бути абсолютно впевнені, що це – справді кінець, що це зупиниться тут. Тому ми повинні допомогти Україні побудувати власну оборону”, – сказав Столтенберг, додавши, що “гарантією безпеки буде стаття 5”.

Торік у Вільнюсі відбувся саміт Північноатлантичного альянсу. Україна стане членом НАТО без необхідності плану дій щодо членства, сказано у підсумковому комюніке.

У січні відбулося засідання Ради Україна-НАТО. Тоді Столтенберг заявив про подальше зміцнення оборони України.