Генштаб у зведенні не згадав про бої в Бахмуті. Відома причина

Головна Сторінка » Генштаб у зведенні не згадав про бої в Бахмуті. Відома причина

Увечері 23 травня Генеральний штаб Збройних сил України вперше за довгий час не повідомив про бої в Бахмуті на Донеччині.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) пояснив це можливим просуненням російських сил углиб міста. Про це йдеться у новому звіті аналітиків.

Українські офіційні особи заявили, що темп боїв на Бахмутському напрямку знизився на тлі продовження обмежених українських контратак на флангах Бахмута 23 травня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ може кинути свіжі резерви під Бахмут ГУР

При цьому, йдеться у звіті, Генштаб ЗСУ вперше з грудня 2022 року промовчав про бої в Бахмуті в оперативному зведенні за 18:00. Це, на думку експертів, свідчить про можливе просування “вагнерівців” вглиб міста.

Водночас Генштаб відзвітував, що російські війська провели невдалі наступальні дії поблизу Хромового, безпосередньо на захід від Бахмута.

20 травня засновник приватної військової компанії “Вагнер” Євген Пригожин виклав відеоролик із новою заявою про нібито повне захоплення Бахмута. Українське Міноборони одразу спростовувало заяву ватажка ПВК.

21 травня Reuters поширив новину, що президент Володимир Зеленський нібито підтвердив втрату Бахмута. Його прессекретар Сергій Никифоров заперечив це. Насправді український лідер, на полях саміту G7 у Японії, спростував заяву ворога про взяття Бахмута.

Того ж дня заступниця міністра оборони Ганна Маляр розповіла, що українські захисники взяли Бахмут в напівоточення, що дає змогу знищувати окупантів. Вона нагадала, що українці зберігають контроль над промисловими та інфраструктурними об’єктами та приватним сектором Бахмута у районі “Літак”.