“Гнутись, але не ламатись” – ЗМІ розповіли про стратегію української армії

Головна Сторінка » “Гнутись, але не ламатись” – ЗМІ розповіли про стратегію української армії

Українська вогнева міць покращилася після ухвалення США необхідного пакету військової допомоги.

Але для цього Силам оборони довелося втратити території, щоб відтягнути час, пише AP

Ймовірно, росіяни продовжать захоплювати території влітку, коли земля підсохне.

“Україна вдається до стратегії “гнутись, але не ламатись”, щоб виграти час, поки не отримає більше західного озброєння і боєприпасів на фронті”, – йдеться у повідомленні.

Поступившись частиною території, українці змогли вести бойові дії з більш захищених позицій. Україна розгорнула гнучку оборонну стратегію “еластичної стрічки”.

“Ухвалюючи болісні рішення про відхід на краще захищені позиції, українські війська можуть воювати більш ефективно і зберігати особовий склад”, – пишуть журналісти.

У такій стратегії час грає на користь. Можна поступитися невеликою територією, але згодом отримати більше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Допомога від США: Україна отримає першу партію БТР M113

Ця стратегія контрастує з дев’ятимісячною битвою за Бахмут, де українські війська зазнали значних втрат в марній спробі втримати місто.

Перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк заявив, що Україна вже бачить результати американської допомоги. Перевага Росії знизилася до 5 до 1.

Для нейтралізації російської авіації Україні потрібно щонайменше 130 винищувачів F-16, але з часом Україна досягне переваги у власному повітряному просторі.

20 квітня Палата представників США проголосувала за законопроєкт про допомогу Україні. Президент Джо Байден вже підписав цей законопроєкт. Документом передбачено виділення понад $60 млрд. Третина пакета – на поповнення арсеналів США, а пряма фінансова допомога – як кредит.

Після 21-го засідання у форматі “Рамштайн” очільник Пентагону Ллойд Остін підтвердив, що США виділяють $6 млрд на військову допомогу Україні у межах механізму USAI.