Кабінет міністрів запровадив державне регулювання цін на низку харчових продуктів.
За останній рік в Україні ціни на деякі продукти зросли на 11-35%, повідомив у середу прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.
“На період карантину мережам і виробникам заборонили встановлювати торгову надбавку понад 10% на гречану крупу, борошно, цукор-пісок, макаронні вироби вітчизняного виробництва, молоко пастеризоване 2,5% жирності в плівці, соняшникову олію, яйця курячі категорії С1, вершкове масло 72,5% жирності й курятину”, – ідеться в повідомленні.
Такими заходами уряд намагається стабілізувати цінову ситуацію. Ціни на 30 споживчих товарів в Україні відстежуватимуть щодня. Державна служба статистики моніторитиме ціни на товари за переліком і надаватиме Міністерству економіки відповідну інформацію до 16:00 звітного дня.
Товари, які щодня будуть моніторити:
– борошно пшеничне вищого сорту, макаронні вироби з м’яких сортів пшениці, батон, хліб житньо-пшеничний, крупа гречана, крупа вівсяна, пшоно;
– свинина, яловичина, птиця (тушки курячі);
– молоко пастеризоване жирністю до 2,6% у плівці, масло вершкове жирністю 72-82,5%, сметана жирністю до 15%;
– яйця курячі категорії С1, олія соняшникова, цукор кристалічний;
– капуста білокачанна, цибуля ріпчаста, буряк, морква, картопля;
– етанол, розчин 96%;
– жарознижувальні препарати імпортні, жарознижувальні препарати вітчизняні, антибіотики вітчизняні, антибіотики імпортні, медична маска одноразова;
– бензин марки А-95, дизельне пальне, скраплений газ для автомобілів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харчовики погрожують зупиненням підприємств через дорогий газ
2021 року ціни на продукти в Україні зросли в середньому на 30-60%. Найбільше подорожчали цукор, соняшникова олія та яйця. На вартість продуктів вплинули пандемія коронавірусу та світові ціни, пояснюють в уряді.