Група осіб проривалась до Фінляндії з боку Росії

Головна Сторінка » Група осіб проривалась до Фінляндії з боку Росії

У п’ятницю, 17 листопада, група з близько тридцяти людей намагалася штурмувати фінський кордон з боку Росії.

Вони прибули пішки та на велосипедах до прикордонного переходу Нійрала. Порушники намагалися перетнути кордон, але групу зупинили прикордонники. Про це повідомляє Yle.

Один із учасників групи намагався втекти повз прикордонників, але його затримали. Для цього застосували сльозогінний газ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закрити кордони з РФ можуть ще дві країни

Представник прикордонної служби підтвердив використання газу на прикордонному переході Нійрала. Він зазначив, що група не дотримувалася вказівок прикордонників, і не було ясності щодо намірів частини людей покинути місце.

Щоб відновити контроль над ситуацією, було ухвалено рішення використати сльозогінний газ як найменш жорсткий засіб. Потерпілому надали першу допомогу.

Після нормалізації ситуації членів групи доправили до прикордонної інспекції. Нині проводиться розслідування, чи є вони шукачами притулку.

Уряд Фінляндії може розглянути варіант повного закриття кордону з Російською Федерацією. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петтері Орпо.

За його словами, російські прикордонні служби “змінили практику” і тепер пускають до кордону Фінляндії осіб без необхідних документів, причому кількість таких нелегальних мігрантів зростає.