fbpx

“Гримуча змія”: ЗСУ отримали від Франції ЗРК Crotale

Головна Сторінка » “Гримуча змія”: ЗСУ отримали від Франції ЗРК Crotale

Франція передала Україні зенітно-ракетні комплекси Crotale для захисту неба від російських атак. Crotale у перекладі з французької “Гримуча змія”.

Також до цієї поставки французи додали ще й дві ракетні системи залпового вогню, пише BFMTV з посилання на міністра оборони Франції Себастьєна Лекорню.

Він зауважив, що загальний обсяг військової допомоги Україні від Франції сягає 550 млн. Зокрема, Франція вже передала Україні:

ракети Milan і Mistral;
прилади нічного бачення;
протитанкові міни HDP-2A2;
60 бронетранспортерів VAB;
18 самохідних артилерійських установок Caesar;
засоби захисту на випадок ядерної, біологічної чи хімічної загрози.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент Франції та лідер КНР обговорили війну в Україні на саміті G20

Також Франція готується до передачі 155-мм гаубиць TRF1. За словами Лекорню, Україна просила про передачу радіолокаційних станцій. Запит ще розглядається.

До того ж французький парламент схвалив фонд підтримки на 200 млн. Це дозволить Україні замовляти необхідне обладнання у французького оборонпрому та забезпечувати обслуговування поставлених систем. Лекорню зазначив, що у межах фонду можлива також закупівля БМП Bastion чи обладнання для понтонних переправ.

1972 року на озброєння французьких військово-повітряних сил прийняли зенітно-ракетний комплекс Crotale. Цей ЗРК призначений для знищення повітряних цілей, що летять на малих і гранично малих висотах від 5 км до 15 м.

Комплекс неодноразово модернізувався, тому функціональність ЗРК значно розширилась. Зокрема, його обладнали системою розпізнавання державної приналежності цілі та ТВ-камерою з режимом її автоматичного супроводу. Встановили обладнання радіозв’язку, що забезпечило обмін інформацією між пунктами бойового управління на дальності до 10 км та до 3 км між пунктом бойового управління та пусковою установкою. Додатково оснастили двома ракетами Mistral, а також новою РЛС із фазованою антенною решіткою.

Generated by Feedzy