Грип та ГРВІ в Україні: чи оголосять карантин

Головна Сторінка » Грип та ГРВІ в Україні: чи оголосять карантин

Інтенсивне зростання захворюваності на грип та ГРВІ зафіксували у 22 областях України.

Особливо хвороба поширюється серед дітей до 17 років, повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в ефірі загальнонаціонального телемарафону, передає Gazeta.ua.

“Майже на сім відсотків більше того епідемічного порогу, який був розрахований для України. Тобто, ситуація погіршується. Вже зараз в трьох областях України – Житомирській, Хмельницькій, Чернівецькій перевищення епідемічного порогу високого рівня. Це ті області, де вже застосовуються певні протиепідемічні заходи. В п’ятьох областях – це Вінницька, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернігівська, середній рівень. Інші регіони України, ще не мають епідемічного рівня, там ситуація поки що стабільна”, – сказав він.

За час цього епідсезону зареєстрували 22 летальних випадки внаслідок грипу. Переважно йдеться про людей похилого віку, які не мали щеплення проти грипу.

На більшій частині України циркулюють одночасно віруси грипу А і Б. У дітей грип починається раптово, з різкого підйому температури. Найбільш поширені симптоми: кашель, утруднене дихання, виділення слизу, біль у горлі.

“Грип протікає у важкій формі у дітей, які мають супутні неінфекційні захворювання, зокрема, цукровий діабет, бронхіальну астму або надмірну вагу. Щодо загального перебігу хвороби, цей епідеміологічний сезон не відрізняється якоюсь особливою клінічною симптоматикою”,- пояснив Кузін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У п’яти областях України запровадили карантин

Він додав, що в Україні було зареєстровано понад 130 тис. випадків захворюваності на коронавірус, в тому числі з летальними наслідками. Заступник міністра нагадав про необхідність робити щеплення.

Запровадження карантину у школах по всій Україні наразі не прогнозується. Його вже оголошують у тих регіонах країни, де є різке зростання захворюваності на ГРВІ або перевищення епідемічного порогу.

В Україні циркулює близько 14 різновидів штаму коронавірусу “Омікрон”. Виявлено 10 випадків “Еріс”, варіанту штаму “Омікрон”. Симптоми “Еріс”: біль у горлі, нежить, задишка, ломота у тілі, головний біль, лихоманка.