“Хаотична і некомпетентна політика влади” – Муженко назвав причину звільнення військових з армії

Головна Сторінка » “Хаотична і некомпетентна політика влади” – Муженко назвав причину звільнення військових з армії

Вище командування Збройних сил, командири нижчих ланок управління стали заручниками бездіяльності або саботування вирішення проблем обороноздатності держави, сказав в інтерв’ю журналу “Країна” колишній начальник Генштабу Віктор Муженко.

Державні посадові особи не вважають пріоритетними у своїй діяльності соціальний та правовий захист особового складу армії. Красиві заяви про “людиноцентричність” в ЗСУ реально нічим не підтверджені. Навпаки, є прецеденти, які призводять до руйнації обороноздатності, говорить колишній начальник Генштабу.

“Звільняються офіцери та сержанти, які пройшли підготовку за стандартами НАТО. Це небезпечно”, говорить Муженко.

Призначення нових військових керівників із бойовим досвідом має покращити стан армії, вважає генерал.

“Є надія, що з призначенням нового головнокомандувача і начальника Генштабу стан справ в армії покращиться, каже він. На вищі посади прийшли обпалені війною люди, з бойовим досвідом (головнокомандувачем Збройних сил у липні призначили Валерія Залужного, начальником Генерального штабу ЗСУ Сергія Шапталу. Gazeta.ua). Їх треба підтримати, посилити мотивацію матеріально. Відсутність зрозумілої оборонної політики влади підриває довіру до керівництва держави. Грошове забезпечення Збройних сил нижче, ніж в інших силових структурах. А службове навантаження вище. Особливо в тих, хто виконує завдання в Операції об’єднаних сил”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ситуація складна” – головнокомандувач ЗСУ назвав кількість військових РФ на Донбасі

Через плинність кадрів та неукомплектованість Збройних сил військовим доводиться нести більше навантаження, каже Муженко: “Якось мене віз таксист колишній військовий, що звільнився у званні майора. Я запитав про причину. Сказав, гроші та відсутність перспектив. Ще одна проблема відсутність можливості планувати свій час. Через плинність кадрів та неукомплектованість Збройних сил (65% військових звільняються після свого першого контракту, згідно дослідження благодійного фонду “Повернися живим”. Gazeta.ua) доводиться нести більше навантаження. Це згубно впливає на бойовий дух. Але треба дати можливість людям реалізовувати не тільки свій обов’язок захисту Батьківщини, а й вирішувати сімейні питання”.

Збройні сили мають найвищу довіру з усіх державних інституцій із 2014 року до сьогодні, нагадує генерал.

“Суспільство не переймалося проблемами армії. А коли почалася війна, вона взяла на себе захист країни. Потужний добровольчий і волонтерський рухи створили умови, в яких Україна вистояла”, каже він.

Повне інтерв’ю з Віктором Муженком читайте в журналі “Країна”

Лідерами довіри в українському суспільстві є Збройні сили, волонтери та церква. Про це свідчить опитування Центру Разумкова, яке провели влітку 2021 року. ЗСУ довіряють 68% українців, волонтерам 64%, церкві 63,5%.