“Храм-кіоск” московських попів біля Десятинної церкви знесуть

Головна Сторінка » “Храм-кіоск” московських попів біля Десятинної церкви знесуть

Суд зобов’язав демонтувати храм-МАФ, який представники Російської православної церкви в Україні поставили на території Музею історії України.

Про рішення Північного апеляційного господарського суду повідомило Міністерство культури та інформаційної політики.

“Північний апеляційний господарський суд розглянув апеляційну скаргу релігійної громади УПЦ МП Десятинний Храм на рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2023 та підтвердив зобов’язання звільнити ділянку від незаконно збудованого храму-мафу на території Національного музею історії України”, повідомили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після 33 млн застави митрополит Павло ліг в лікарню

“Храм-кіоск” був побудований без жодних дозволів і знаходиться у буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво.

Також споруда порушує ансамбль історичного археологічного комплексу “Десятинна церква”, сказали в Мінкульті.

“Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню”, повідомляють.

“Крім того, заклад, що знаходиться в споруді, поширює антиукраїнські наративи та працює на країну-агресора вже 14 років поспіль”, заявило міністерство.

У лютому Господарський суд Києва зобов’язав звільнити ділянку Національного музею історії України від незаконно збудованого храму. Розміщення споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню і порушує вимоги Земельного кодексу.

У серпні Господарський суд Києва визнав законним розірвання договору безоплатного користування, укладеного між служителями РПЦ в Україні і національним заповідником “Києво-Печерська лавра”.