Хворіли з 11 років і через зауваження “друзів”: хто із зірок зіткнувся з анорексією

Головна Сторінка » Хворіли з 11 років і через зауваження “друзів”: хто із зірок зіткнувся з анорексією

16 листопада відзначають Міжнародний день боротьби з анорексією. Захворювання є одним з найпоширеніших психічних розладів харчової поведінки. Дату запропонували ще 2005 року.

З анорексією часто стикаються і зірки, які прагнуть мати омріяне тіло. Gazeta.ua розповідає, хто із знаменитих жінок боровся або й досі бореться з цим захворюванням.

Ірландська акторка Еванна Лінч, яка прославилася завдяки ролі у фільмах “Гаррі Поттер”, зізнавалася, що в 11 років уперше зіткнулася з анорексією. Цим ділилася в дебютній книзі спогадів. Захворювання призводило до госпіталізації. Лінч розповідала, що їй доводилося боротися із “бажанням померти” у найтемніші часи життя.

“Це жорстока, схожа на війну боротьба, боротьба с голосами внутрішніми й зовнішніми, які кажуть, що вам краще померти”, – згадувала акторка.

За її словами, Лінч і досі відчуває відлуння хвороби, непокоїться про зовнішній вигляд і намагається покращити самооцінку.

Виконавиця Анастасія Приходько розповідала, що у 18 років їй діагностували початкову стадію анорексії. Вона настільки захопилася схудненням, що могла декілька днів їсти лише капусту і пити воду. Причиною хвороби стали зауваження “друзів”, які критикували її за нібито великий живіт і друге підборіддя.

“Почала дробове харчування, дійшла до відрази до їжі, почало нудити від неї. На вагах було 47-48. Я зрозуміла, що можу два дні не їсти, пити воду, з’їсти капусту, коли звичка спрацьовувала, що щось потрібно з’їсти”, згадувала співачка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хотіла бути моделлю. Від анорексії померла 12-річна дівчинка

Приходько зазначала, що анорексія – це психічний розлад, з яким впоратися вкрай складно.

“Тобі постійно здається, що у тебе зайва вага, навіть тоді, коли її немає. Але мозок думає зворотне. Ти не можеш дозволити собі з’їсти зайве. А потім організм перестає сприймати їжу і починаються страшні незворотні процеси”, поділилася вона.

У боротьбі з хворобою співачку підтримувала матір, яка розмовляла з нею та годувала домашніми стравами. Згодом до неї повернувся апетит. Щоб мати привабливий вигляд, Приходько не голодувала, а займалася спортом.

Британська акторка Софі Тернер, яка стала популярною після ролі в культовому серіалі “Гра престолів”, ще в підлітковому віці виснажувала себе голодуванням. Через це в 19 років зірка зіткнулася з анорексією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На конкурсі краси Вікторія Щелко схудла на 10 кілограмів

“Це ніби захопило мій розум. Це було все, про що я думала. Рахувала калорії, харчувалася одними горіхами і все таке. Протягом року у мене не було менструації”, – зізналася вона.

Повернути акторку до повноцінного життя допоміг її коханий – Джо Джонас.

“Він сказав: “Я не можу бути з тобою, поки ти не любиш себе. Я не можу бачити, що ти любиш мене більше, ніж себе”. Він врятував мені життя”, – казала Тернер.

Блогерка та співачка Яна Шемаєва, більш відома як Jerry Heil, ділилася історією, як через хлопця довела себе до анорексії. Для того, щоб сподобатися дуже худому юнакові, зірка вирішила схуднути. Шемаєва почала жорстко обмежувати себе у їжі.

“Зранку я мала випивати зелений чай, в обід мала з’їсти салат з огірка, заправлений водою. Зрозуміло, що я схудла, і в мене почалися проблеми із жіночим здоров’ям”, пригадала вона.

Тоді за її здоров’я переживала матір виконавиці: жінка почала відгодовувати Шемаєву, яка згодом стрімко набрала вагу.

У голлівудської кінозірки Анджеліни Джолі почалися проблеми зі здоров’ям після смерті матері 2007 року. Вона майже не їла та мало спала. Емоційні та психологічні проблеми спровокували появу анорексії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Проблеми з пам’яттю і сльози без причини: які наслідки коронавірусу мали українські зірки

З часом переконати Джолі набрати вагу зміг режисер Роберт Стромберг. Він сказав, що Джолі має набрати 10 кг для ролі у фільмі “Чаклунка”. Здорову вагу акторці вдалося повернути лише за чотири роки.

У світі відзначають Міжнародний день боротьби з анорексією. Захворювання характеризується стрімким погіршення фізичного та психологічного здоров’я. Хвороба особливо підступна до жінок, адже виникає в 4 рази частіше, ніж у чоловіків. Під час анорексії деякі пацієнти настільки обмежують себе в їжі, через незадоволення власною фігурою, що потім організм не сприймає жодні харчові продукти.