Інакше Київ окупували б: у ГУР повідомили невідомі факти про аеродром Гостомель

Головна Сторінка » Інакше Київ окупували б: у ГУР повідомили невідомі факти про аеродром Гостомель

У перші дні повномасштабного вторгнення загін спецпризначенців Головного управління розвідки Міноборони не дав російському десанту захопити аеродром Гостомель.

ГУР опублікувало відео з розповіддю про події та архівними кадрами.

Якби у Гостомельському аеродромі вдалось висадити великий десант з легкою бронетехнікою, росіянам найімовірніше вдалося б окупувати Київ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Захопити Гостомельський аеропорт і знищити “Мрію” наказав російський генерал СБУ

Загін ГУР налічував 30 бійців, тоді як російський десант налічував до 300 осіб.

Захисникам вдалося повністю зірвати плани окупантів, вони жодному літаку не дали сісти у Гостомелі.

Наприкінці березня 2022 року українська армія виганяла з Київської області російських загарбників. Саме тоді Нацполіція відкрила кримінальне провадження за фактом знищення літака українського виробництва Ан-225 “Мрія”. За даними слідства, службові особи державного підприємства “Антонов” неналежно виконали свої службові обов’язки і не зберегли довірене їм майно.

Ан-225 “Мрія” до початку вторгнення окупантів не транспортували з небезпечної зони аеродрому у селищі Гостомель на Київщині. У результаті росіяни знищили відому на увесь світ “Мрію”, коли намагалися закріпитися на військовому аеродромі в Гостомелі. Відповідно, Україна зазнала збитків у розмірі близько 20,45 млрд грн, стверджують правоохоронці.

На початку квітня 2023-го підозру у службовій недбалості одержав колишній генеральний директор ДП “Антонов” Сергій Бичков. Підозрюваний перебуває під вартою без можливості внесення застави.