Індекс Біг-Маку: на скільки недооцінена гривня

Головна Сторінка » Індекс Біг-Маку: на скільки недооцінена гривня

Гривня піднялася на одну сходинку в оновленому Індексі Біг-Маку.

Вона посіла восьме місце з кінця у списку недооцінених валют світу, пише The Economist.

За їхніми даними Біг-Мак коштує в Україні 110 грн, а у США – $5,69. Це означає, що курс української валюти недооцінений на 48,4% порівняно з фактичним обмінним курсом 37,44 грн/долар. Курс за купівельною спроможністю має бути на рівні 19,33 грн/долар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: The Economist порівняв вартість Біг-Маку в Україні і США

У січні 2024 року найбільш недооціненими валютами світу назвали грошові одиниці Тайваню, Індонезії, Індії, ПАР, Єгипту, Малайзії та Філіппін.

Переоціненими визнали швейцарський франк (на 43,5,5%), норвезьку крону (на 25,5%), уругвайське песо (на 23,7%), аргентинське песо (на 7,4%), євро (на 3,1%), шведську крону (на 3,1%), костариканський колон (на 0,4%), британський фунт (на 0,4%).

Упродовж 2024 року курс долара до гривні буде коливатися відповідно до ринкових умов та сезонності. Національний банк України має забезпечити курсову стійкість та привабливість гривні, сказав голова НБУ Андрій Пишний.

Пишний додав, що НБУ традиційно не дає прогноз щодо курсу долара “але декларує, що буде ефективно забезпечувати мандат цінової стабільності і курсової стійкості”.