fbpx

Ініціативна група “Першого грудня” зробила заяву щодо справи проти Порошенка

Головна Сторінка » Ініціативна група “Першого грудня” зробила заяву щодо справи проти Порошенка

В Україні наростає політична криза, а переслідування п’ятого президента Петра Порошенка поглибить розкол у державі.

Про це йдеться у заяві ініціативної групи “Першого грудня”.

“Наростає політична криза, на неї нашаровуються кризи економічна й енергетична. Всі вони є наслідком не лише непрофесійності керівництва держави, а й його небажання прислухатися до остережних голосів. Влада не звертає належної уваги на критику, не дослухається навіть до слушних рекомендацій опозиції, не звертає увагу на експертну думку і навіть у своїх лавах не хоче чути заперечень, позбавляючись критиків і замінюючи високопосадовців, якщо їхні позиції суперечать бажанням офісу президента”, – йдеться у зверненні.

“За взаємопоборювання чи не найбільша відповідальність лягає на президента Володимира Зеленського і його правлячу партію, які сьогодні уособлюють українську владу. З усього видно, що владна верхівка вправно освоїла ті видимі й потаємні інструменти системи, яку вона покликана була змінити. Ми поділяємо тривогу українських правозахисників, які фіксують численні випадки порушення прав людини, нехтування верховенством права, руйнування парламентаризму, намагання перетворити суддів на слухняних виконавців волі офісу президента України”, – переконані підписанти.

“Вручення підозри у вчиненні державної зради та сприянні терористичній організації Порошенку один із проявів небезпечного крену в політиці Зеленського. Підозра має бути обґрунтованою, але в офіційній версії вона не містить жодного аргументу, який би доводив такий умисел. Тому вона є юридично нікчемною і свідчить про очевидне політичне переслідування чинним президентом свого опонента”, – зазначають учасники групи.

Ініціативна група “Першого грудня” створена у 20-ту річницю референдуму за незалежність.

Її заснували В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Семен Глузман, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський. Мета Ініціативної групи – становлення вільного народу України, об’єднаного спільними духовними вартостями, здатного творити моральну політику, справедливу економіку та соціальне благо.