Історія Голодомору має бути настільною книгою кожного українського політика – Гасиджак

Головна Сторінка » Історія Голодомору має бути настільною книгою кожного українського політика – Гасиджак

Історія Голодомору демонструє українцям і всьому світові, що буває з народом, у якого немає своєї держави і власної сильної армії.

Про це сказала в.о. генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Леся Гасиджак під час спеціальної події Київського безпекового форуму.

“Історія Голодомору, власне подій кількох років, коли було зруйновано державу, коли була окупована держава, коли було знищено тодішню еліту, українську інтелігенцію і українську церкву і коли було зламано і знищено основу економічної могутності потенційної української держави – це є наш найстрашніший урок, складний урок, який показує, що буває з народом, який не має своєї держави і який не має своєї сильної армії”, – наголосила вона.

Гасиджак підкреслила, що історія Голодомору має бути настільною книгою кожного українського політика.

Вона також зазначила, що двері Національного музею відчинені 7 днів на тиждень, а кількість екскурсій і запитів на лекції, зустрічі і дискусії є колосальною. І повномасштабне вторгнення Росії лише збільшило кількість людей, які цікавляться історією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Має відбутися суд над злочинами комунізму і російського фашизму – Васюник

“Історія Голодомору розказує про те, хто є нашим ворогом, і змушує подивитись на нашу історію назад, оцінити нашу лояльність, часом гуманістичність, і програні уроки перед російським інформаційним продуктом і перед російською інформаційною війною, в якій ми жили і працювали всі ці 32 роки Незалежності”, – додала вона.

Під час Голодомору 1932-1933 років загинули понад 7 млн українців на території УРСР і 3 млн за її межами – на Кубані, Північному Кавказі, Нижньому Поволжі і у Казахстані.