ISW: Перемир’я можливе лише за сильної армії України і підтримки Заходу

Головна Сторінка » ISW: Перемир’я можливе лише за сильної армії України і підтримки Заходу

У випадку оголошення перемир’я лише потужна українська армія, підтримана Заходом, зможе забезпечити стримування російської агресії та гарантувати безпеку України і Європи.

Про пишуть Аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Як зазначає ISW, представники Європейського Союзу та НАТО наголошують, що добре оснащена українська армія, підкріплена європейськими гарантіями безпеки, є найбільш ефективним засобом стримування російської агресії, що дозволить забезпечити довготривалий мир як в Україні, так і в Європі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рютте відповів на пропозицію Мелоні поширити на Україну дію п’ятої статті НАТО

У своєму інтерв’ю генеральний секретар НАТО Марк Рютте, 5 квітня, заявив, що українські війська повинні стати “першим рівнем” гарантій безпеки для України. Він підкреслив, що ці війська є “першою лінією оборони” у забезпеченні стримування агресії.

Рютте також додав, що європейські партнери України, зокрема Франція, Велика Британія та Італія, активно шукають шляхи надання гарантій безпеки після укладення мирної угоди.

Французький Генштаб також підтвердив, що українські війська є головною ланкою для забезпечення безпеки України в контексті сталого миру. Зокрема, Франція та Велика Британія працюють над розробкою “операцій заспокоєння”, спрямованих на стримування Росії від агресивних дій після можливого підписання мирної угоди.

Згідно з оцінками ISW, сильна українська армія, підтримана гарантіями безпеки від Заходу, є ключовою складовою майбутньої європейської системи безпеки, що дозволить забезпечити стабільний мир в Україні та стримувати можливу російську агресію.

У звіті зазначається, що вимоги Росії щодо “демілітаризації” України, що можуть позбавити країну здатності захищатися від майбутньої агресії, суперечать зусиллям США, зокрема президента Дональда Трампа, щодо досягнення довготривалого миру в Україні.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте підкреслив, що шлях України до Альянсу залишатиметься незмінним, але цей процес не буде частиною мирних переговорів.

За словами Рютте, НАТО ніколи не обіцяв, що вступ України до Альянсу відбудеться в межах мирних домовленостей.