Італія визнала Голодомор геноцидом українського народу

Головна Сторінка » Італія визнала Голодомор геноцидом українського народу

Сенат Італії визнав Голодомор геноцидом українського народу.

Рішення італійський парламент ухвалив у середу. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Я вдячний Сенату Італії за визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу”, ‒ написав міністр у Twitter.

“Цей важливий крок відновлює історичну справедливість, вшановує мільйони жертв і застерігає майбутні покоління від злочину геноциду”, ‒ сказав Кулеба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У НАТО визнали злочин Росії геноцидом

Італійські сенатори у резолюції зазначили, що у 1932-1933 роках СРСР на чолі з Йосипом Сталіним “навмисно спровокував голод, який спричинив мільйони смертей, переважно селян та дрібних землевласників”, серед цивільного населення України, повідомила “Європейська правда”.

“Пам’ять про Голодомор та радянські злочини проти українського народу набуває ще більшого значення сьогодні у світлі російського вторгнення та нової спроби стерти українську національну ідентичність”, сказано у документі.

Торік Німеччина визнала Голодомор геноцидом українського народу. Рішення ухвалив Бундестаг.

У травні цього року аналогічне рішення ухвалив Сенат Франції. Також Голодомор визнав геноцидом парламент Великої Британії.

Під час Голодомору 19321933 років загинули понад 7 млн українців на території УРСР і 3 млн за її межами − на Кубані, Північному Кавказі, Нижньому Поволжі і у Казахстані.