Італію охопила найсильніша за 100 років повінь

Головна Сторінка » Італію охопила найсильніша за 100 років повінь

В Італії зросла кількість жертв унаслідок потужної повені. Негода вже забрала життя щонайменше 13 людей. 20 тис. жителів залишилися без даху над головою через стихійне лихо.

Чимало італійців з обмеженими можливостями не можуть залишити свої домівки і опинилися в пастці, пише The Guardian.

“Це найсильніша повінь у країні за останні 100 років. Дощі почалися після сильної посухи. За словами експертів, це посилило повені, оскільки висохлий ґрунт гірше вбирав воду. 23 річки вийшли з берегів. Зафіксували 280 зсувів у 41 місті. Дороги було заблоковано, рух низки поїздів довелося скасувати. Місцева влада попереджає, що сильні зливи можуть знову початися найближчими днями”, ідеться у повідомленні.

Найбільше постраждав регіон Емілія-Романья, де розташовані такі міста, як Болонья і Модена.

“У деяких областях за 36 годин випала піврічна норма опадів”, заявив міністр цивільного захисту Нелло Музумечі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені б’ють на сполох: Європа опинилась на порозі кліматичної катастрофи

Серед загиблих була літня пара, яка не змогла вибратися зі свого будинку у провінції Форлі-Чезена. 80-річний чоловік потонув у власному підвалі. Тіло ще одного 70-річного чоловіка знесло течією на 20 км вниз річкою.

“76-річний громадянин загинув після зсуву ґрунту, він зперебував в саду у свого будинку. 43-річний чоловік помер після падіння у колодязь. Він намагався відкачати воду зі своєї ділянки”, повідомляє видання.

Тисячі мешканців Італії евакуювали через повені та зсуви в 37 населених пунктах країни.

Через повінь перекрили деякі траси та призупинили низку залізничних рейсів. Довелося скасувати й Гран-прі Формули-1, яке мало відбутися в місті Імола.

Щонайменше один міст обвалився біля Болоньї. Серйозно постраждало місто Равенна на узбережжі Адріатичного моря, відоме своїми пам’ятками стародавніх часів.

У міністерстві цивільного захисту проситимуть італійський уряд про виділення 20 млн для постраждалих населених пунктів.