Кадровий голод: які сфери найбільше потерпають від нестачі працівників

Головна Сторінка » Кадровий голод: які сфери найбільше потерпають від нестачі працівників

Сфера освіти залишається лідером за дефіцитом кадрів в Україні.

У 2024 році на ринку праці не вистачало близько 25 тис. фахівців. Про це повідомляє Державний центр зайнятості.

Окрім освіти, значний дефіцит працівників спостерігається у переробній промисловості – близько 9 тис. вакансій і сфері розміщення та харчування – понад 3 тис. відкритих посад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Міноборони назвали найпопулярніші вакансії у застосунку “Резерв+”

Заступник директора Державного центру зайнятості Станіслав Павленко пояснює, що ключові причини нестачі кадрів – війна, міграція населення та мобілізація чоловіків і жінок.

До повномасштабного вторгнення жінки становили 55% серед безробітних, а тепер ця частка зросла до 81%. Водночас багато претендентів на роботу не мають потрібних навичок, що ще більше ускладнює заповнення вакансій.

На початку 2025 року кадровий дефіцит у сфері освіти залишається найгострішим. У січні не вистачало близько 1,5 тис. працівників, зокрема 800 – у дошкільних закладах.

Станом на 19 лютого 2025 року на “Єдиному порталі вакансій” (що об’єднує базу Державної служби зайнятості та шести провідних сайтів пошуку роботи) було розміщено 217 тис. вакансій. Середня зарплата у пропозиціях – 23 тис. грн.

Охочі приєднатися до Сил оборони України через сервіс рекрутингу найчастіше обирають військові професії за такими напрямами як штаб, БПЛА, IT, транспорт і піхота у застосунку “Резерв+”.

Цей сервіс дає змогу українцям знайти у війську оптимальну вакансію серед тисяч різних варіантів.