fbpx

Катували одних під спів радянських пісень інших: в’язень “Ізоляції” розповів про пережите

Головна Сторінка » Катували одних під спів радянських пісень інших: в’язень “Ізоляції” розповів про пережите

У донецькій “Ізоляції” цілодобово постійно когось катують. Найпопулярнішим знущанням є під’єднання до тіла людини електродротів під напругою.

У той час коли людина кричить, головний кат в’язниці Денис Куликовський примушував інших співати радянських пісень, розповів колишній в’язень “Ізоляції” Станіслав Асєєв в ефірі Україна 24.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Слідчі встановили 45 катів донецької “Ізоляції”

“У 2017-му році Куликовський катував людей не у підвалі. А в камері для так званих слідчих дій на першому поверсі. Коли людина кричала в’язнів сусідніх чотирьох камер він примушував співати радянських пісень. Мовляв, щоб інші не чули. Як тільки це відбувалося – всі знали, що когось катують. Але це робились виключно для збоченого задоволення Куликовського”, – розповів журналіст і письменник.

Додав, що “Ізоляція” – не єдина неофіційна катівня. Таких на території Донецька налічується 15-17. Електрострум найпоширеніший, але не єдиний вид катування. В’язнів ґвалтують як жінок, так чоловіків, б’ють до смерті, як рабів, залучають до важкої фізичної праці.

Журналіст і письменник Станіслав Асєєв пробув у полоні ДНР 31 місяць. Його затримали посеред окупованого Донецька на пл. Леніна, коли робив репортаж.

Більшу частину полону утримували на території колишнього артцентру “Ізоляція”. Його від початку російсько-української війни бойовики перетворили на концтабір.

29 грудня 2019-го Станіслава Асєєва звільнили з полону під час обміну. Він працює експертом Українського інституту майбутнього.