fbpx

Катували всю родину: український бранець у важкому стані за ґратами в окупантів

Головна Сторінка » Катували всю родину: український бранець у важкому стані за ґратами в окупантів

Окупанти четвертий рік незаконно утримують у Макіївській виправній колонії №32 на Донеччині українця 70-річного Віталія Атаманчука.

Його стан вкрай критичний і стрімко погіршується через перелам стегна, повідомила омбудсмен Людмила Денісова в Telegram.

“У колонії в березні 2021 року за невідомих обставин Віталій зламав стегно. Замість потрібної хірургічної операції йому наклали на три місяці фіксатор, унаслідок чого кістка неправильно зрослася. Тепер чоловік може пересуватися лише за допомогою “ходунків”. У такому віці неправильне лікування переламу може призвести до смерті”, – розповіла Денісова.

Також у Віталія ішемічна хвороба серця, захворювання Бехтерева (запальне захворювання суглобів хребта. – Gazeta.ua), яке прогресує і будь-якої миті може спричинити параліч. Ліки, які донька передає батькові, він вчасно не отримує.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спливає кров’ю: мати рятувала сина й потрапила в катівню окупантів

Денісова також розповіла, що до будинку Атаманчуків в окупованому Донецьку люди в балаклавах увірвалися 4 вересня 2018 року. Після обшуків Віталія з дружиною та сином вивезли до ізолятора тимчасового тримання Донецька. Там катували й тиснули психологічно. Через 30 діб жінку із сином відпустили, а Віталій до цього часу залишається в полоні.

7 жовтня 2019 року чоловіка незаконно засудили до 17 років ув’язнення за нібито “шпигунство на користь України”.

“З огляду на критичний стан здоров’я Віталія Атаманчука наполягаю на його негайному звільненні”, – додала Денісова.

Просить керівництво Міжнародного комітету Червоного Хреста України й координатора ОБСЄ втрутитися в ситуацію.

Окупанти на Донеччині незаконно утримують у слідчому ізоляторі українця 35-річного Станіслава Боранова. Йому повністю змінили паспортні дані, щоб ніхто не міг його ідентифікувати.

У рідних немає жодного зв’язку зі Станіславом. Вони не бачили його понад три роки. Єдине, що їм відомо, – про жорстоке катування, якого зазнав Станіслав на території секретної в’язниці “Ізоляція” в Донецьку.