Висока представниця ЄС із зовнішньої та безпекової політики Кая Каллас заявила, що Росія не зупиниться на Донбасі, якщо цей регіон опиниться під її контролем. Висловлення прозвучало на пресконференції в Брюсселі після засідання Ради ЄС із закордонних справ 15 грудня.
Каллас попередила, що територіальні поступки лише підсилять апетити агресора. «Донбас — це не кінцева мета Путіна. Якщо він його отримає, то захоче більше», — сказала вона, підкресливши, що поступки має робити агресор, а не жертва.
Вона наголосила, що будь-яка мирна угода має містити надійні гарантії безпеки для України, які б відлякали від повторного вторгнення. За словами Каллас, тиск на Україну з вимогою відмовитися від перспективи членства в НАТО позбавляє Київ важливої важелі стримування.
Раніше повідомлялося, що під час переговорів у Берліні американські переговорники Стів Віткофф і Джаред Кушнер нібито тиснули на українську сторону з вимогою відмовитися від підконтрольної їй частини Донбасу. Після цього заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця закликав не покладатися на анонімні джерела у питаннях позиції США.
Секретар Ради національної безпеки і оборони Рустем Умеров висловив сподівання, що того ж дня американські та українські делегації узгодять позиції, які наблизять Україну до миру.