fbpx

Казахстан не хоче, щоб Гайдай став послом – ЗМІ

Головна Сторінка » Казахстан не хоче, щоб Гайдай став послом – ЗМІ

Казахстан відмовився видавати агреман (згоду на прийняття особи як посла) колишньому главі Луганської обласної військової адміністрації Сергію Гайдаю.

Запит щодо цього офіційно зробив Київ, повідомили джерела ZN.UA.

“Казахстанська сторона м’яко, але твердо дала зрозуміти, що хотіла б бачити на місці посла України в Казахстані професійного дипломата”, йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Зариватися у землю вони вміють”: Гайдай розповів, як росіяни чекають контрнаступу ЗСУ

Колишнього посла у Казахстані Петра Врублевського звільнили з посади після інтерв’ю місцевому блогеру. Дипломат тоді сказав, що “чим більше ми вб’ємо росіян зараз, тим менше доведеться вбивати нашим дітям”. Тоді Москва й Астана висловили невдоволення.

Росія вимагала від Казахстану вислати Врублевського, але Астана звинуватила Москву в неналежному тоні у відносинах між “рівними стратегічними партнерами” та відхилила заклик. Астана натомість попросила Київ замінити його.

У липні президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Казахстану Касимом-Жомартом Токаєвим. Казахстан підтримує територіальну цілісність України.

Казахстан не видаватиме Російській Федерації її громадян, якщо їх просто розшукують військкомати, заявили в уряді країни.

У вересні парламент Казахстану змінив Конституцію, столиці повернули назву Астана.

Generated by Feedzy