Кіт Келлог, спецпредставник президента США щодо України, позитивно оцінив відновлення переговорів між Вашингтоном і Києвом щодо угоди про корисні копалини.
За його словами, відносини між двома країнами повернулися на правильний шлях, і це підтверджується відновленням діалогу щодо видобутку корисних копалин в Україні, повідомляє The Times.
Українська технічна група прибула до Вашингтона в п’ятницю для обговорення угоди, яка передбачає надання США доступу до значних запасів критично важливих ресурсів, таких як літій, титан і уран.
В обмін на це Сполучені Штати надаватимуть подальшу підтримку та інвестиції у відбудову України після війни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переговори між Україною і США щодо корисних копалин зайшли в глухий кут – Reuters
Келлог також визнав, що американські посадовці раніше недооцінили складність цієї угоди. Він зазначив, що питання не є таким простим, як “так” чи “ні”, і що багато людей не розуміли всі нюанси процесу.
Він пояснив, що остаточне рішення щодо доступу до корисних копалин буде приймати Верховна Рада України. Генерал також підкреслив, що у США не мають чіткого уявлення про точні запаси і вартість цих ресурсів, оскільки геологічну розвідку в Україні проводили ще за часів Радянського Союзу.
Келлог додав, що українські посадовці, які перебувають у Вашингтоні, працюватимуть над вирішенням цих питань найближчими днями, прагнучи перетворити бізнес-угоду на дипломатичну угоду.
Як повідомялось раніше, США в оновленому проєкті угоди щодо українських корисних копалин вимагають від Києва компенсувати всю допомогу, отриману після початку повномасштабного вторгнення Росії.
За умовами нової пропозиції, Україна повинна буде відраховувати половину прибутку з видобутку корисних копалин до інвестиційного фонду під контролем США. Йдеться про надходження з нафти, газу, важливих мінералів, а також пов’язаної інфраструктури – портів і трубопроводів.