Керівник Нацполіції пояснив, чи є сенс штрафувати за порушення комендантської години

Головна Сторінка » Керівник Нацполіції пояснив, чи є сенс штрафувати за порушення комендантської години

Практично від першого дня повномасштабної війни по всій України була запроваджена комендантська година, і вона дійсно показала свою ефективність.

Але не всі громадяни свідомі, тож Верховна Рада запропонувала посилити відповідальність за порушення комендантської години, запровадивши чималі штрафи. Керівник Нацполіції Іван Вигівський в інтерв’ю “РБК-Україна” розповів, які суми чекають на порушників.

Він нагадав, що коли був керівником київської поліції, то правоохоронці масово виявляли громадян, які вночі гуляли вулицями, перевіряли їх на причетність до диверсійно-розвідувальної діяльності.

“У більшості випадків причетність не підтверджувалась. Але ми чекаємо прийняття закону про відповідальність за порушення комендантської години, так як до сьогодні немає дієвого законного механізму притягнення до відповідальності саме за порушення комендантської години”, – сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До 100 тис грн: в Україні запровадять штрафи за порушення комендантської години

На його думку, у столиці необхідна комендантська година.

“Я думаю, так. Нічні заклади, розважальні установи не мають працювати. Вибачте, коли у нас щоденно гинуть люди на фронті, а тут десь клуб вночі показово влаштовує масові гуляння. Це неповага. Я вважаю, має бути адміністративна відповідальність за порушення комендантської години”, – наголосив він.

Вигівський зазначив, що в останньому законопроєкті передбачені штрафи як для фізичних осіб, так і для суб’єктів господарювання.

“Для фізичних осіб штраф передбачений у розмірі 1700 грн і 3400 грн за перше порушення, за друге – від 3400 грн до 6800 грн. Це, до речі, немало для фізичних осіб. А для суб’єктів господарювання за перше порушення від 50 тис. до 102 тис. грн, а за повторне від 170 до 240 тис. Я думаю, ніхто не захоче віддати свою виручку”, – додав він.

Парламент у першому читанні ухвалив законопроект, яким передбачена адміністративна відповідальність за порушення комендантської години.

Зокрема, пропонується штрафувати порушників в розмірі від 8500 до 17 000 грн. За повторне порушення сума збільшиться вдвоє. Про це повідомляє пресслужба МВС.

Для бізнесу штрафи за порушення комендантської години становитимуть від 51 000 до 102 000 грн, а за повторне порушення протягом року штраф зростає до 170 000 або 340 000 грн.