fbpx

Кілометри дроту й сотні силовиків: Естонія готується до зміцнення кордону

Головна Сторінка » Кілометри дроту й сотні силовиків: Естонія готується до зміцнення кордону

Естонія зміцнить кордони через ситуацію з мігрантами на польсько-білоруському рубежі. Зараз міністерства внутрішніх справ і міноборони координують свою діяльність для укріплення кордону.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Естонії Крістян Яані, пише ERR.

Поки що прикордонники не бачать із боку Росії приготувань до прийняття мігрантів із Білорусі й подальшого їх виселення на територію Естонії та Латвії. Однак країна готується до такого сценарію.

За словами Яані, Естонія може швидко встановити тимчасові бар’єри на кордоні. Міністр оборони Калле Лаанет уже домовляється про надсилання коштів на об’єкт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українська розвідка порахувала мігрантів на польсько-білоруському кордоні

Колючим дротом департамент поліції та прикордонної охорони планує створити на 33 км східного кордону Естонії тимчасові укріплення. Кордон охоронятимуть представники департаменту. Планують залучити й добровільні воєнізовані формування Кайтселійт. Останні упродовж 48 год. можуть посилити охорону кордону на 400 осіб, додав міністр МВС.

В Естонії на складах зберігається понад 100 км колючого дроту. Військові готові доставити ці рулони, куди необхідно.

“Нам більше не треба говорити про гібридну атаку. Більше цього ніхто не приховує, ні Лукашенко, ні Білорусь. Це все пряма атака з метою дестабілізації Польщі, Європейського Союзу, сусідів, союзників”, – зазначив Яані.

Литва вперше в історії оголосила надзвичайний стан на кордоні з Білоруссю.

В Україні кордон з північним сусідом захищатимуть 8,5 тис. військовослужбовців.