Клименко анонсував формування нових бригад “Гвардії наступу”

Головна Сторінка » Клименко анонсував формування нових бригад “Гвардії наступу”

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко анонсував формування нових бригад “Гвардії наступу”.

Їх створюватимуть у міру обробки заявок від громадян до підрозділів. Про це Клименко повідомив в інтерв’ю BBC News Україна.

Він зазначив, що на сьогодні повністю сформовані і готові діяти вісім бригад “Гвардії наступу”. Ще одна, дев’ята бригада під назвою “Хартія”, формується.

Загалом, за словами Клименка, МВС отримало близько 40 тис. заявок від добровольців на вступ до бригад.

“Заявки ми ще опрацьовуємо, тому що нові бригади будуть ще формуватися”, сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній захисник “Динамо” та збірної України вступив у Нацгвардію

Клименко наголосив, що “Гвардія наступу” це не просто перейменування окремих бригад Нацгвардії.

“Це нові підрозділи, куди ми набрали нових людей. Ці підрозділи сформовані з кістяка командирів, які пройшли бойові дії, мають досвід участі у війні. Ці командири та інструктори вчать молоде поповнення, яке приходить до нас для того, щоб сформуватись уже в бойові порядки і в складі сил оборони взяти участь в бойових діях”, пояснив він.

Міністр уточнив, що всі бригади і ЗСУ, і “Гвардії наступу” приблизно мають однакове озброєння, можливо, лише за винятком деяких видів озброєння, в першу чергу важкого.

Він поінформував, що у них на озброєнні є автомобілі, бронетранспортери, артилерія, мінометне озброєння.

Клименко також додав, що основна мета створення цих підрозділів штурмові дії для звільнення території та виходу на кордон 1991 року.

3 лютого Міністерство внутрішніх справ України оголосило про формування кількох додаткових бригад Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби.

Жителів Київської області закликають долучитися до них, повідомили в Київській обласній військовій адміністрації.

Добровольці можуть самостійно обрати бригаду, до лав якої хочуть долучитися. Серед них “Азов”, “Спартан”, “Рубіж”, “Червона калина”, “Сталевий кордон”, “Кара-Даг”, “Лють” та “Буревій”.