Коли починається старість: науковці дослідили стереотип тривалості життя

Головна Сторінка » Коли починається старість: науковці дослідили стереотип тривалості життя

Ніхто з нас не стає молодшим. Але вік, у якому ми вважаємося старими, з поколіннями зростає.

Науковці після проведеного дослідження стверджують, що зсув угору може бути пов’язаний із збільшенням очікуваної тривалості життя та пенсійного віку, а також іншими факторами, йдеться у статті, опублікованій в журналі Psychology and Aging.

“Ми повинні знати, що концепції та уявлення про “старість” змінюються протягом історичного часу, і що люди дуже різняться щодо того, коли вони думають, що починається старість, залежно від їхнього віку, когорти народження, а також їхнього здоров’я”, сказав співавтор дослідження з Берлінського університету Гумбольдта Маркус Веттштайн.

Веттштейн і його колеги повідомляють, як вони проаналізували відповіді на запитання: “У якому віці ви б описали людину як стару?”, яке є частиною поточного німецького опитування щодо старіння, у якому беруть участь люди, народжені між 1911 і 1974 роками. .

Результати 14 056 людей середнього та старшого віку, які відповідали на запитання від одного до восьми разів протягом 25-річного періоду з 1996 року, коли їм було від 40 до 100 років, показують, що момент, з якого вважається, що починається старість підвищився.

“Для тих, хто народився в 1931 році, передбачуваний початок старості становить 74 роки, коли їм виповнюється 65 років. Для тих, хто народився в 1944 році, коли їм виповнюється 65 років, це приблизно 75 років”, – сказав Веттштайн, додавши, що хоча дослідження не могло поставити питання про 65 років.

У тих, хто народився в 1911 році, коли вони думали, що починається старість, моделі припускають, що це було б у 71 рік.

Команда виявила, що люди, народжені після 1935 року, сприймають старість як більш пізню в житті, ніж ті, хто народився між 1911 і 1935 роками, не було помітної різниці між тими, хто народився між 1936 і 1951 роками, і тими, хто народився між 1952 і 1952 роками. 1974 рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Овочі та фрукти довголіття: 10 продуктів, які уповільнюють старіння

Крім того, коли люди стають старшими, вони переглядають свій вік у бік збільшення.

“Це може бути пов’язано з тим, що багато людей не хочуть бути старими, тому вони відкладають настання старості”, – сказав Веттштайн.

“Це ганьба, якщо вік заважає нам жити настільки повноцінним і щасливим життям, яке ми могли би мати в наші останні роки, через те, що ми самі обмежуємо свою активність і власні прагнення”, – додала директорка благодійної організації Age UK Керолайн Абрахамс.

Шанси прожити сто років або більше є у жінок. Їх кількість складає 80 відсотків серед усіх довгожителів. Також довголіттям можуть похвалитися ті, у кого в роду є родич, що прожив довгий вік, у тих, хто веде активний спосіб життя або ті, хто дотримуються середземноморської дієти.

Науковці запевняють, що повсякденні чотири звички людини та її спосіб життя безпосередньо впливають на довголіття.