Коли Різдво зовсім не в радість: чому виникає депресія на свята

Головна Сторінка » Коли Різдво зовсім не в радість: чому виникає депресія на свята

Різдвяні свята це доволі казковий період для багатьох. Вибір подарунків, планування дозвілля на Cвятвечір, перегляд атмосферних фільмів, розучування креативних різдвяних віршів та віншувань просто-таки занурюють в цю святкову атмосферу. Вулиці прикрашені святковим декором, в магазинах лунають різдвяні підбірки пісень, а якщо пощастить, то на узбіччях лежать кучугури снігу. Ну як це може комусь не подобатись? Чи все ж може?

В той час, як дехто з нетерпінням чекає на різдвяний сезон, є ті, у кого святкова метушня та Різдво зокрема викликає лише депресивний стан. Чому так відбувається?

Чому виникає депресія на свята

Ми не в кіно, на жаль. Які у вас виникають асоціації, коли ви чуєте слово Різдво? Ймовірно, щось, пов’язане з американськими різдвяними романтичними комедіями, які стали невід’ємною частиною святкування та міцно укорінились в масовій культурі. Однак це не дивно, бо саме ці кінофільми формують наші очікування від свята. Ми прагнемо організувати ідеальне Різдво, яке буде нічим не гіршим за картинки з телеекранів. Втім, фільми на те й фільми, аби створювати ідеал, повторити який надзвичайно складно в повсякденному житті. Реальність здебільшого розчаровує, адже кіношники не завжди показують сімейні сварки та побутові нюанси організації Різдва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке “сочєльнік” і як це правильно сказати українською

Травматичне дитинство. Причини багатьох проблем в дорослому віці беруть свій початок в дитинстві. Саме тоді людська психіка найбільш вразлива і травматичні події можуть накласти відбиток на все життя. Одне зіпсоване Різдво в дитинстві може вплинути на сприйняття всіх наступних.

Гроші, гроші і ще раз гроші. Дарувати подарунки це чудово, однак не тоді, коли катастрофічно бракує фінансів. Бажання створити свято для своїх друзів та близьких нерідко змушують багатьох вигадувати безліч шляхів для того, щоб отримати гроші для реалізації своїх ідей. Цей тиск може викликати депресію, тривожність та апатію, оскільки людина не може втілити в життя задумане. Плюс додаткову роль відіграє бажання бути не гіршим за інших (не впасти обличчям в багно, так би мовити).

Побутова рутина. Чимало людей проводять декілька днів напередодні Різдва в поспіху, адже святкова вечеря сама себе не приготує. До цього додається прибирання, написання звітів на роботі і марафони по всім супермаркетам аби придбати ту саму банку горошку, яка закінчилась в усіх магазинах. Отже, Святвечір у багатьох асоціюється з відсутністю сну та відпочинку, а звідси депресивний стан. І свято вже зовсім не свято.

Напередодні якогось великого свята доволі часто можна почути “З наступаючим!”.

Чи правильно говорити цю фразу, розповів мовознавець Олександр Авраменко.

“Чи можна казати “з наступаючим”, коли ми вітаємо у переддень свята? Ні, це неправильно, адже українські словники не знають слова “наступаючий”. З наступаючим це банальний суржик”, наголосив мовознавець.

Є кілька варіантів, якими можна замінити слово “наступаючий”.

“Ми можемо сказати “З прийдешнім святом!”. Наприклад, “З прийдешнім Новим роком!” або “З передсвятом!”, зазначив Олександр Авраменко.