Коли розпочнуться переговори про вступ України в ЄС: в уряді назвали дату

Головна Сторінка » Коли розпочнуться переговори про вступ України в ЄС: в уряді назвали дату

Старт переговорному процесу щодо вступу України до ЄС дасть перша міжурядова конференція, яка запланована на другу половину червня 2024 року.

Тоді ж очікується рішення про затвердження переговорної рамки. Про це в ефірі національного телемарафону розповіла віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, передає Gazeta.ua.

“Наступне політичне рішення, яке потребуватиме консенсусу держав-членів ЄС, буде в другій половині червня. Це рішення про затвердження переговорної рамки та перша міжурядова конференція, яка дає офіційний старт переговорного процесу на рівні переговорних команд”, – сказала Стефанішина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Словаччина підтримує вступ України до ЄС – Фіцо

Вона також розповіла, що Україна готується до конференції. Днями в Україні побувала перша делегація від ЄС.

“Ми маємо розуміння як рухатися. Зараз намагаємося обійти певні гострі кути і не створити можливість певної спекуляції. Це в принципі така тактика роботи європейських країн, які хочуть підтягнути, наприклад, інші країни за рахунок України, або отримати собі якісь бенефіти. Ми дуже обережно слідкуємо за ситуацією та реагуємо де потрібно”, – розповіла віцепрем’єрка.

За її словами, Україна має чітку більшість серед лідерів ЄС, в тому числі бельгійське головування, яке готується до ухвалення рішення в червні.

“Активна фаза підготовки розпочнеться в другій половині травня і тоді ми будемо бачити більш ясно хто радикально налаштований, наприклад, як прем’єр Орбан в грудні. Але ми вже зараз наперед вибудовуємо свої плани протидій таким негативним наслідкам або позиціям”, – додала Стефанішина.

Раніше віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що Сполучені Штати Америки і Німеччина виступають проти вступу України до НАТО.

Всі інші українські союзники підтримують ідею надання Україні офіційного запрошення до вступу до Альянсу.