Коли Україну запросять до Альянсу: оприлюднено заяву Ради Україна – НАТО

Головна Сторінка » Коли Україну запросять до Альянсу: оприлюднено заяву Ради Україна – НАТО

Країни НАТО підтверджують, що вони зможуть направити запрошення Україні приєднатися до Північноатлантичного альянсу, коли союзники погодяться на це й будуть виконані всі умови.

А рішення саміту НАТО і Ради Україна – НАТО в поєднанні з поточною роботою країн Альянсу є “мостом до членства”. Про це йдеться в заяві Ради Україна – НАТО, оприлюдненій у четвер главами держав та урядів, які взяли участь у її засіданні.

Наголошується, зокрема, що “майбутнє України – в НАТО”.

“Україна стає дедалі більш функціонально сумісною та політично інтегрованою із Північноатлантичним альянсом”, – йдеться у заяві.

У документі також наголошують, що Росія несе повну відповідальність за війну, “яка є кричущим порушенням міжнародного права, включаючи Статут ООН, за що вона має понести повну відповідальність”.

У НАТО також засуджують “всіх тих, хто сприяє розв’язуванню Росією війни й посилює російські кампанії з дезінформації”. У заяві зазначають, що війна РФ проти України підірвала мир і стабільність в євроатлантичному регіоні й мала глибокий вплив на безпеку мільярдів людей по всьому світу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На саміті НАТО підписали безпековий “Український компакт”: що це означає

“Союзники вітають і підтримують незмінну прихильність президента Володимира Зеленського у досягненні всеосяжного, справедливого і міцного миру за допомогою його Формули миру та процесу мирного саміту, включаючи важливий перший саміт у Швейцарії”, – йдеться у документі.

Окрім того, наголошується, що Росія несе відповідальність за напади на цивільну інфраструктуру та загибель тисяч людей. Окремо засуджується російський обстріл дитячої лікарні “Охматдит”.

Зазначається, що Рада Україна – НАТО вітає оголошені зобов’язання щодо надання Україні додаткових систем ППО та інших військових можливостей. НАТО підтримуватиме та консультуватиме з питань розробки та впровадження інтегрованої архітектури протиповітряної та протиракетної оборони України, щоб, зокрема, підтримати її перехід до повної оперативної сумісності з Альянсом.

Союзники та партнери також продовжують нарощувати життєво важливу політичну, військову, фінансову, економічну та гуманітарну допомогу. Оскільки Україна здійснює своє невід’ємне право на самооборону, закріплене у статті 51 Статуту ООН. Союзники продовжують зміцнювати стійкість України, допомагаючи підтримувати її енергетичну інфраструктуру, забезпечуючи найважливіші поставки енергоносіїв і забезпечуючи транзит товарів і зерна.

“Союзники, як і раніше, сповнені рішучості підтримувати Україну, доки це необхідно для перемоги України”, – йдеться у заяві.

Держави Альянсу вітають запуск програми НАТО зі сприяння безпеці й навчанню для України (NSATU), яка координуватиме військові тренування та надання обладнання Україні союзниками й партнерами та забезпечуватиме матеріально-технічну підтримку.

Союзники вітають обіцянку надавати довгострокову допомогу в галузі безпеки, а також виділення щонайменше 40 млрд протягом наступного року.

Нагадують також, що генеральний секретар Єнс Столтенберг ухвалив рішення призначити високого представника НАТО в Києві, який виконуватиме функції координатора взаємодії з українською владою.

У заяві наголошується, що країни НАТО продовжать підтримувати прогрес України в галузі оперативної сумісності. А також додаткові реформи у сфері демократії та безпеки, які міністри закордонних справ країн НАТО оцінюватимуть в межах адаптованої щорічної національної програми.

Під час ювілейного 75-го саміту НАТО у Вашингтоні ухвалили низку рішень щодо України.

НАТО заявило про готовність підтримувати Україну в розбудові сили, здатної перемогти російську агресію сьогодні та стримати її в майбутньому.