Коли збирати капусту, щоб не померзла і не гнила під час зберігання

Головна Сторінка » Коли збирати капусту, щоб не померзла і не гнила під час зберігання

Капуста є тим овочем, який збирають найпізніше з усіх.

Для довгого зберігання її збирають пізньої осені. Коли денна температура знижується до +5°C…+8°C, але ще не настають сильні морози. Це ідеальний час, щоб овоч набрав потрібну щільність і цукри, які дозволять йому зберігатися тривалий час.

Gazeta.ua розповість про найкращий час збору популярного овочу, який є незамінним у борщовому наборі. А також, що зробити одразу після збору.

Зазвичай, пізні сорти капусти збирають наприкінці жовтня або на початку листопада.

Скільки градусів морозу витримує капуста

Капуста витримує невеликі заморозки до -2°C…-3°C, деякі сорти – навіть до -5 градусів морозу. Але важливо встигнути зібрати її до більш значного похолодання, щоб не пошкодити врожай. Тому, коли починається період похолодання, потрібно стежити прогнозом погоди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали овоч довголіття, який входить у борщовий набір

Як низькі температури впливають на якість капусти

Білокачанна капуста здатна витримати короткочасні заморозки до -5°C, але зрізані качани псуються вже при -1°C.

Підморожені качани швидше псуються і втрачають свою щільність. Однак, мороз може надати капусті додаткової солодкості.

Якщо капуста підмерзла, її не варто закладати на тривале зберігання. Краще використовувати для квашення або приготування інших страв найближчим часом.

Куди покласти капусту одразу після збору з грядки

Перед тривалим зберіганням після збору з городу капусту необхідно залишити на кілька днів у прохолодному, добре провітрюваному місці, щоб підсушились зовнішні листки. Овоч має загартуватись. Це може бути навіс, сарай або гараж із достатнім доступом повітря.

Коли капуста трохи підсохне, її можна перенести до місця для тривалого зберігання – погребу, підвалу, де підтримується температура від 0°C до +2°C і вологість 90-95%. При таких умовах капуста збережеться свіжою аж до весни. Вона не погниє і не пов’яне.

Щоб капуста довго зберігалася та не втрачала своїх смакових якостей та корисних властивостей, її потрібно вчасно зібрати та правильно закласти на зберігання. Слід пам’ятати, що капусту збирають тоді, коли вона досягла максимального розміру, характерного для цього сорту.

При цьому внутрішнє листя рослини має бути кольору слонової кістки, а зовнішнє може бути синюватим. Іншою ознакою зрілості капусти є жовтіння і підсихання нижнього листя. Зрізають капусту акуратно гострим ножем, щоб не пошкодити качани. Збирати її потрібно в суху, ясну і прохолодну погоду.