fbpx

Колишній міністр розвозить піцу

Головна Сторінка » Колишній міністр розвозить піцу

Колишній міністр комунікацій та інформаційних технологій Афганістану 50-річний Саєд Садаат влаштувався кур’єром у піцерію в німецькому Лейпцигу.

Політик був на посаді два роки. Намагався розширити мобільне покриття в країні. Вів перемовини з Китаєм стосовно прокладання оптоволоконного кабелю. У відставку пішов торік. Пояснив, що не міг змиритися з корупцією. Тоді ж переїхав до Німеччини.

 Я не знаю мови, тому не можу працювати на інших посадах, говорить Саєд Садаат. Маю дип­лом радіоінженера королівського коледжу в Лондоні й Оксфорда, але німецьку досі вчу. Нічого не соромлюся. Робота є робота. Подобається, що можу роздивитися Лейпциг, коли їду велосипедом.

Саєд працює вночі по 6 год. У вихідні по 10. Отримує 15 євро на годину. За оренду квартири платить 420 євро на місяць.

 Я маю британський паспорт. Мені пропонували роботу там, але бачу більше перспектив у Німеччині. Вдень вивчаю мову, вночі працюю. Інакше моїй родині довелося б скрутно. Мрію бути радником уряду з питань Афганістану чи працювати в німецьких телекомунікаційних мережах. Прошу не боятися біженців. Я не цураюся ніякої роботи, вчу мову й плачу податки. Багато моїх родичів залишилися на батьківщині. Сподіваюся, незабаром там стане безпечніше.

Після приходу до влади “Талібану” Німеччина евакуювала понад 4 тис. афганців. З 2015-го притулку тут попросили 210 тис. громадян східної країни.