Колишнього військового медика три дні тримали у підвалі Чернівецького ТЦК: Лубінець відреагував

Головна Сторінка » Колишнього військового медика три дні тримали у підвалі Чернівецького ТЦК: Лубінець відреагував

Роман Замрій, бойовий медик із Хмельниччини, стверджує, що 4 червня його затримали представники ТЦК у Чернівецькій області попри наявність броні.

Про це він написав у Facebook.

За словами чоловіка, його силоміць доправили до військкомату, відібрали телефон, а потім утримували в підвалі без води та їжі протягом трьох діб, після чого направили до військової частини.

Замрій каже, що все почалося на блокпості біля Хотина, де працівник ТЦК попросив підвезти його до військкомату нібито для передачі документів, які підтверджують відстрочку медика.

“Я взагалі не заперечую, що придатний до служби й тому не розумію, навіщо робити такий цирк”, – написав медик, додавши, що проходив формальну комісію без належного обстеження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків’янин, якого побив працівник ТЦК, виявився вчителем

За його словами, у ТЦК його тримали разом із майором авіації, якого також не направили за профілем. Обидва, каже медик, перебували під замком, іноді без доступу до туалету.

“Ніщо не відрізняло тих три дні від полону в Росії… Дякую, хоч мене не били, бо майора на моїх очах били”, – зазначив Замрій.

У Чернівецькому обласному ТЦК відповіли, що чоловік не мав відстрочки, був визнаний придатним до служби та перебував у приміщенні взводу охорони, а не в підвалі.

“Щодо скарг, висловлених громадянином – дані факти перевіряються, командуванням будуть прийняті відповідні рішення щодо посадових осіб”, – йдеться в офіційній заяві.

Роман Замрій – учасник бойових дій з 2014 року. Після повномасштабного вторгнення служив на передовій, рятував поранених, повернувся до цивільної медицини у 2023-му та виховує трьох дітей. У січні 2024 року його нагородили орденом “За заслуги” ІІІ ступеня.

Водночас Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець відреагував на інцидент.

“Моя Представниця в цьому регіоні Ірина Ісопенко вже звернулася до обласного ТЦК та СП із метою проведення ними службового розслідування. Також вона скерувала звернення до військової служби правопорядку, військової прокуратури та Національної поліції – для з’ясування всіх обставин”, – написав він.

За його словами, якщо факти підтвердяться він вимагатиме, аби були вжиті всі передбачені законом заходи реагування, для дотримання прав людини надалі.

12 травня у Харкові 39-річний чоловік вистрибнув з вікна третього поверху місцевого Територіального центру комплектування та соціальної підтримки та помер на місці. Встановлено, що він вчинив самогубство.

Наразі видали розпорядження усунути від виконання службових обов’язків начальника РТЦК та СП і його заступника. Їм заборонили працювати на час розслідування.