Командування армії США збираються скоротити

Головна Сторінка » Командування армії США збираються скоротити

Пентагон скорочує генералів і переглядає структуру бойових командувань у межах масштабних реформ.

Ці зміни стали продовженням політики, започаткованої під час другого терміну президента Дональда Трампа. Про це повідомляє Reuters.

Глава Міноборони США Піт Гегсет ухвалив рішення зменшити кількість чотиризіркових офіцерів на п’яту частину. Він продовжує курс на оптимізацію командної вертикалі. Ініціатива спрямована на підвищення бойової готовності та ефективності.

Він неодноразово публічно критикував роздутий склад вищого командування. Від початку свого призначення Гегсет ініціював звільнення низки ключових постатей, серед них були очільники Об’єднаного комітету начальників штабів, ВМС та Агентства національної безпеки.

У нещодавньому меморандумі він заявив про скорочення командирів Національної гвардії на 20%. Кількість високих офіцерських посад у Збройних силах США також зменшать на 10%.

“Збільшення генералів і адміралів не дає гарантії успіху. Це не покарання для старших офіцерів. Зовсім ні”, – пояснив міністр у відеозверненні 5 травня.

Він підкреслив, що головна мета – покращення стратегічної спроможності армії. Реалізація реформи узгоджується з Об’єднаним комітетом начальників штабів.

Ще під час слухань у Сенаті Гегсет наголошував, що роздутий штаб не гарантує перемоги. Він згадав про 44 чотиризіркові посади, які діють у структурі ЗС США.

Зміни передбачають також об’єднання бойових командувань. Пентагон розглядає варіант злиття Африканського та Європейського командувань. Крім того, об’єднати можуть Південне командування, що відповідає за Латинську Америку, з Північним, який контролює США.

Також можуть переглянути доцільність деяких чотиризіркових посад. Серед них – командувачі Сухопутних військ у Тихоокеанському регіоні та американського контингенту в Південній Кореї.

У Конгресі вже прозвучала критика. Сенатор Джек Рід заявив, що подібні скорочення мають ґрунтуватися на чітких даних, а не довільних відсотках. Він попередив, що видалення досвідчених командирів може послабити армію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп почав чистку в ЦРУ: звільнять понад тисячу співробітників

Зміни торкнулися не лише військових. У Міноборони останнім часом звільнили кількох високопосадовців через витік інформації. Це сталося після розпорядження Гегсета від 21 березня.

Серед звільнених опинився радник міністра Ден Колдуелл. Його вивели з посади через розслідування, хоча свою провину він заперечує. Також було усунуто заступника керівника апарату Даріна Селніка.

Наймасштабніші зміни ще попереду. У Пентагоні готуються звільнити 76 тисяч цивільних працівників зі складу майже мільйонного персоналу.

Уряд Сполучених Штатів Америки незабаром розпочне масштабні скорочення видатків.

Вони можуть сягнути $1 трлн, написав президент США Дональд Трамп.

“Провів сьогодні дуже хорошу зустріч зі спікером Палати громад й деякими нашими більш консервативними законодавцями – усі дуже приємні люди. Я дав їм зрозуміти, що підтримую масштабні скорочення видатків. Ми проведемо скорочення, які, сподіваюся, перевищать 1 трлн доларів”, – заявив він.