Командир назвав головну умову повернення військових із СЗЧ на службу

Home Новини звідусіль Командир назвав головну умову повернення військових із СЗЧ на службу

В Україні склалася парадоксальна ситуація: попри велику кількість випадків самовільного залишення частини (СЗЧ), існує значний прошарок дезертирів, які прагнуть повернутися до війська.

Головною перепоною для них стає не страх війни, а якість управління на місцях. лейтенант ЗСУ Андрій Іванов із позивним “Прокурор”, командир військової частини у 17-му армійському корпусі, повідомив про це в інтерв’ю Radio NV.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Люди часто роблять вибір на користь в’язниці”: військова омбудсменка назвала найпоширеніші причини СЗЧ

Зі слів військового, є неймовірно велика кількість людей, готових спокутувати свою провину службою. Вони категоричні у своїх вимогах щодо майбутнього місця служби.

“Сьогодні мене дуже цікавить той прошарок хлопців, які хочуть повернутися. І все дуже індивідуально. Люди хочуть повертатися сьогодні до здравомислячих командирів насамперед. І неважливо – це штурмові підрозділи або підрозділи забезпечення. Вони хочуть просто нормального ставлення”, – наголосив лейтенант.

Він назвав мобілізаційний ресурс серед “сзчшників” недооціненим. Повернення цих людей, на його думку, могло б повністю розв’язати проблему комплектації допоміжних сил.

“Точно можу сказати, що заповнити сьогодні всі підрозділи забезпечення в нових корпусах можна за рахунок тих людей, які з СЗЧ готові повернутись”, – підкреслив військовий.

Однією з причин того, що військові самовільно залишають частини, є відсутність довіри до командирів. Заступник командира Третього армійського корпусу Максим Жорін розповів, що від цього відсотків на 70 залежить, чи піде людина в СЗЧ.