Комітет Ради відхилив правки щодо бронювання працівників з високими зарплатами

Головна Сторінка » Комітет Ради відхилив правки щодо бронювання працівників з високими зарплатами

Правки щодо бронювання військовозобов’язаних, які отримують певну зарплатню та сплачують податки, були відхилені комітетом Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Обговорення правок щодо запровадження так званого бронювання за гроші відбулося 25 березня. Про це розповів нардеп від “Слуги народу”, член профільного комітету Ігор Копитін, повідомляє LIGA.net.

За словами Копитіна, були окремі пропозиції щодо бронювання осіб, які отримують певну зарплатню та сплачують податки, але вони були відхилені “навіть без обговорення”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Законопроєкт про мобілізацію може бути остаточно ухвалений через місяць – нардеп

“Метою законопроєкту є встановлення соціально справедливої мобілізації. Фактичною суттю таких правок став би принцип “війна для бідних”. А це неприпустимо!” – наголосив нардеп.

Копитін зауважив, що в комітеті відбувається попередній розгляд.

“Можливо, у сесійній залі Верховної Ради під час другого читання автори цих правок зможуть ініціювати їх врахування”, – додав він.

У парламенті запропонували ініціативу щодо бронювання шляхом сплати щомісячного військового збору в розмірі 20 000 грн. Це середня заробітна плата по країні. Йдеться про сплату додаткового військового збору за кожну заброньовану особу, незалежно від її посади, заробітної плати чи якихось інших критеріїв.

У Кабміні та Офісі президента обговорюють іншу модель – з прив’язкою до зарплати, починаючи з 35 000 грн. Для таких працівників має бути передбачене автоматичне бронювання.