Контрнаступ на Донбасі: Подоляк озвучив, скільки потрібно зброї

Головна Сторінка » Контрнаступ на Донбасі: Подоляк озвучив, скільки потрібно зброї

Для звільнення захоплених територій України необхідно від 150 до 300 реактивних систем залпового вогню.

У Росії зараз цієї зброї набагато більше, сказав радник глави Офісу президента України Михайла Подоляка в ефірі радіо BBC.

Західним урядам не вистачає даних розвідки і контррозвідки з цього питання, вважає він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти знищили один із символів Сіверськодонецька: фото до і після “звільнення”

“Їм би не завадило чіткіше розуміти кількість зброї, яку використовує Росія, в тому числі РСЗВ. У нас буде паритет, як тільки у нас буде від 150 до 300 РСЗВ, тоді ми зможемо ефективно звільняти нашу територію”, – пояснив радник глави ОП.

Зараз українські військові у районі Сіверськодонецька намагаються вимотати окупантів з максимальними втратами живої сили та озброєння.

“Сподіваємося за цей час накопичити достатньо зброї від наших партнерів, аби мати можливість почати ефективний контрнаступ”, – сказав Подоляк.

Нині на сході країни ведуться інтенсивні бої, внаслідок яких Україна зазначає значних людських втрат.

“Російські війська кинули майже всі неядерні озброєння на фронт”, – сказав радник керівника ОП. Йдеться про ворожу важку артилерію, реактивні системи залпового вогню та авіацію.

Тому Україна хоче домогтися “певного паритету” з російською армією щодо вогневих потужностей і постійно порушує це питання перед західними партнерами.

“Це значно знизить смертність, кількість убитих і поранених порівняно з тим, що ми зараз маємо”, – додав Подоляк.

Він наголосив, що зброя Україні потрібно виключно для захисту власних територій. “Ми просто хочемо захистити нашу країну і відігнати від кордону російські війська, які дуже агресивні і ведуть війну жорстоким, варварським способом”, – пояснив він.

У Сіверськодонецьку зараз тривають найзапекліші бої. Окупанти кинули всі сили й спроможності на захоплення цього міста. Росіяни контролювали 70% Сіверськодонецька, однак упродовж двох днів їх відкинули.

Окупанти встановили новий дедлайн “захоплення” Сіверськодонецька – 22 червня. Керівництво РФ вже втретє змінює дату.