Лабораторні аналізи калу необхідні для діагностики різних інфекцій – вірусних, бактеріальних і паразитарних. Дослідження калу дозволяє виявляти приховану кровотечу та різні патології органів черевної порожнини. Копрограма призначена для підтвердження чи спростування підозр при патологіях гепатобіліарної системи та шлунково-кишкового тракту.
За багатьох симптомів радять лабораторну діагностику, до переліку якої входять такі аналізи: копрограма, загальний аналіз та біохімічні характеристики крові. У лабораторії CSD LAB можна здати всі призначені тести та отримати точні результати. А своєчасна діагностика дозволить у найкоротші терміни розпочати ефективну терапію.
Які аналізи калу можна пройти у лабораторії
Біологічний матеріал вивчають методами, що виявляють різні патології та відхилення від норми. Розглянемо види досліджень калу:
● бактеріологічні – виявлення патогенної флори у кишечнику;
● цитологія – дослідження структури та форми клітин для діагностики передракових та ракових станів;
● біохімія – тестування процесів травлення;
● мікроскопічне дослідження – діагностує паразитарні та грибкові інфекції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П’ять варіантів сніданку, які корисні для роботи кишечника
Такі види копрограми можуть виявити низку патологій. При ракових дослідженнях призначають тест концентрацію ферменту TU M2-PK, який сигналізує про негативні зміни у товстій кишці.
Копрограма – це адекватна оцінка фізичних та біохімічних показників калу для виявлення патогенів, інфекцій та паразитів. При хворобах шлунково-кишкового тракту підвищується кислотність калу. Високий показник ферментів та жовчних пігментів означає порушення функцій жовчовивідних шляхів та підшлункової залози.
Копрограма покаже запальні процеси у кишечнику, допоможе діагностувати виразковий коліт або синдром подразненого кишечника.
Бактеріологічні дослідження
Таке лабораторне дослідження калу призначають для виявлення збудників інфекцій. Які патології діагностують за допомогою копрограми:
● ентеровіруси;
● різні види гепатитів;
● кишкова паличка;
● шигельоз;
● сальмонельоз;
● Helicobacter.
Також бактеріологічний аналіз визначає чутливість патогенних мікроорганізмів до антибіотиків, що дозволить підібрати ефективну терапію.
Копрограма є незамінним дослідженням з метою оцінки важливих функцій організму. Точний аналіз допоможе встановити правильний діагноз, на основі якого лікар підбере ефективні препарати.
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “СІ ЕС ДІ ХЕЛС КЕА” (ЄДРПОУ 35644317). Ліцензія МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики серія АВ № 526963 від 25.02.2010 р. (рішення №4 від 25.02.2010 р.).