fbpx

Коронавірус проникає в клітини мозку – вчені

Головна Сторінка » Коронавірус проникає в клітини мозку – вчені

Американські чені з’ясували, що коронавірус вражає людський мозок. Дослідження провели вчені Каліфорнійського Національного дослідницького центру приматів (США) та дослідницького інституту Ротмана у Торонто (Канада).

Вірус може легко потрапляти у мозок через ніс людини. Він проникає в клітини мозку, і таким чином, ймовірно, призводить до тривалих неврологічних симптомів, таких як проблеми з мисленням та пам’яттю, пише NBC News.

Тепер спостереження за макаками-резусами показали, що симптоми ураження нейронів мозку у них виявляються через сім днів після зараження. При цьому частіше це помітно у старих тварин, які страждають на діабет.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені зробили прогнози щодо Covid-19

Вчені припускають, що коронавірус безпосередньо вражає нейрони мозку, потенційно відповідаючи на питання про те, чому деякі люди страждають від низки симптомів ще довго після подолання первинного захворювання на Covid -19.

Також фахівці виявили, що імунна система людини не реагує на частинки коронавірусу, коли вони опиняються у нейронах мозку, тому що нейрони забезпечують нормальне функціонування людського мозку. У зв’язку з тим, що імунітет не бореться з коронавірусом у мозку, це ускладнює лікування, наголосили дослідники.

У Великій Британії вчені експериментальним шляхом довели, що противірусні таблетки Pfizer Inc (PFE.N) від Covid-19 на 89% знижують ймовірність госпіталізації або смерті для дорослих, що ризикують захворіти на тяжку форму хвороби.