Стратегічним завданням українських підрозділів є розтягування дій противника та недопущення перекидання ним своїх резервів.
Про це розповів Роман Костенко, народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, а також полковник Служби безпеки України в етері “Еспресо”.
“Ми десь утримуємо рубіж у Курській області, не даючи противнику зайти на нашу територію, а десь контратакуємо. Всі дії на Тьоткіно, у Білгородській області мають завдання перехоплення ініціативи на тих напрямках, де ще не йдуть бойові дії, та змушення росіян розпорошувати свої сили, щоб вони не могли сконцентруватися в одній точці та видавити нас на нашу територію. Відповідно, унеможливити продовження наступу окупантів на Сумську область”, – розповів полковник СБУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кожен кілометр просування обходиться росіянам у 99 солдатів – ISW
За словами Костенка, саме таке завдання стоїть перед українськими силами – діяти таким чином, аби ворог був змушений розосереджувати свої ресурси, що унеможливить його здатність оперативно перекидати резерви на потрібні напрямки.
“Адже російські війська можуть діяти декількома способами. Бачимо, що ворог намагається робити якісь кліщі, щоб зайти на територію Сумської області. Якщо противник зрозуміє, що не може цього зробити, то стане в оборону по державному кордону між Росією та Україною. А російські підрозділи, які вивільняться, можуть бути перекинуті на Покровський, Торецький чи Костянтинівський напрямки. Нам цього допускати не можна, тому наше командування розтягує сили загарбників, щоб вони реагували на наші дії по всій ширині фронту. Це і є завдання тих дій, які ми зараз бачимо”, – пояснив він.
Наприкінці квітня українські війська здійснили просування на території Курської області РФ, зокрема на південний захід від хутора Кучерів, що розташований південніше міста Суджа.
Однак, згідно з картою, Кучерів знаходиться значно далі на південний схід від відомого українського плацдарму в Курській області. Це може свідчити про те, що ЗСУ намагаються прорватися до регіону з іншої ділянки кордону.