Кожну третю квартиру купують для здачі в оренду

Головна Сторінка » Кожну третю квартиру купують для здачі в оренду

 В Україні кожна третя угода купівлі нерухомості це інвестиція в квартиру для здачі в оренду. У нас мало варіантів, куди вкласти заощадження. Наприклад, людина назбирала 50 тисяч доларів. У банк не понесе, під подушкою тримати страшно. Оптимальний варіант купити квартиру, розповідає експерт із нерухомості Сергій Костецький, 42 роки.

За скільки років окупиться нерухомість для оренди?

 Потрібно не менш як 10 років. Але протягом цього часу матимете стабільний прибуток, гроші працюватимуть. Українці активно купують житло в новобудовах і на вторинному ринку. Квартиру можна здавати в оренду в будь-якому місті. Найбільший попит в обласних центрах, столиці. Якщо населений пункт має туристичний потенціал, перспективи розвитку, то кожну третю квартиру купують для здачі в оренду. Найпопулярніші одно-двокімнатні помешкання вартістю від 30 до 50 тисяч доларів.

Смартквартири мають ­попит?

 Забудовники почали відмовлятися від такого житла. Поняття смартквартира з’явилося під час банківської кризи в Україні. Фінустанови банкрутували, люди забирали депозити. Не знали, що робити з грошима. Будівельні компанії зреагували на цю ситуацію. Почали пропонувати помешкання невеликої площі, щоб населення вкладало кошти. Зараз у банківській системі ситуація стабільна. Тому популярність смартквартир зменшується. Затребуване житло площею від 30 “квадратів”. Таке переважно й будують.

Насправді помешкання площею 15 “квадратів” невигідно зводити. До кожного треба підвести комунікації, встановити лічильники. Якщо на поверсі шість квартир по 50 “квадратів” це зробити легше, ніж коли у тебе 24 квартири по 15 квадратних метрів. Собівартість будинку автоматично зростає. Купувати смартквартиру для здачі в оренду не найкраще рішення.

Де краще купувати житло для здачі в оренду?

 В новобудові. “Хрущовки”, “готельки” часто продають у поганому стані. Виникають проблеми з сусідами. Нормальна сім’я не орендуватиме житло, якщо поруч мешкають алкоголіки, наркомани. Зазвичай, що дешевша квартира, то більше з нею проблем.

Розташування будинку має значення?

 Що ближче до центру, то дорожче житло. Хоча окупність однакова скрізь у межах 10 років. У Києві за 50 тисяч доларів можна купити непогану квартиру на Харківському, Троєщині. Борщагівка активно забудовується. Популярна нерухомість в Ірпені, Борисполі, Вишгороді, Броварах, Обухові. На ремонт, меблі у квартирі економ-класу доведеться витратити до 20 тисяч доларів. Якщо помешкання в центрі 50100 тисяч, залежно на якого орендаря орієнтуєтеся.

У Києві найчастіше шукають житло для оренди вартістю від 7 до 15 тисяч гривень на місяць. Поверх, краєвид не мають значення. Комусь подобається жити на першому, хтось любить верхні поверхи. Для квартирантів важлива ціна, якість ремонту, транспортна доступність. Частина людей хоче, щоб у помешканні була кухня, пральна машина, бойлер, шафи. Комусь треба посудомийка, велике ліжко, білі стіни. Є орендарі, які мають усе своє. Тому просять, щоб хазяйських меблів було по мінімуму.

Назвіть основні помилки власників житла?

 Орендодавець має бути готовий до усього. Це бізнес із ризиками, в ньому немає передбачуваності. Велику роль грає людський фактор. Орендарі трап­ляються непорядні, платять невчасно. Бувають такі, що винесуть техніку чи розгромлять житло. Власник не може контролювати квартирантів щодня, навідуватися без попередження. Тому потрібно ретельно обрати людей, яким довіряєте. Варто залучати рієлтора. Обов’язково поспілкуватися з майбутніми орендарями, а не одразу віддавати ключі. Також треба розуміти, якщо у вас занедбане помешкання і комфортно там проживати неможливо, то на нормальних квартирантів розраховувати не варто. Хоча власникам такого житла зазвичай все одно хто живе. Головне, щоб вчасно гроші на картку перераховували.