fbpx

Краса та мужність: 50 потужних фото українських захисниць

Головна Сторінка » Краса та мужність: 50 потужних фото українських захисниць

Жінки та чоловіки разом несуть ношу військової служби.

На жовтень 2022 року кількість жінок у лавах Збройних сил України становила понад 40 тис. З них понад 5 тис. перебували на передовій.

Серед українських військовослужбовиць є танкістки, безпілотниці, артилеристки, командирки рот, батарей, взводів, машин, а також снайпери. І навіть унікальна інструкторка з глибоководного військового дайвінгу.

На липень минулого року було відомо про 7 тис. жінок, які пішли в армію після початку повномасштабної війни.

“За цифрами Україна має один з найбільших показників кількості жінок у Збройних силах серед країн-членів НАТО. Це такий характер української жінки. Вона сама заходить у Збройні сили і займає там своє почесне місце”, повідомляли в Міноборони.

Окрім того, багато жінок наближають перемогу України без зброї. Працюють у тилу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Форма і броня для жінок: як ЗСУ адаптовуються до сучасної війни

Жінки плетуть маскувальні сітки, допомагають біженцям, готують їжу захисникам і захисницям, возять з-під кордону гуманітарну допомогу, перекладають новини з України для іноземних ЗМІ тощо.

“Також є цивільні жінки, які у ЗСУ працюють. Тобто, загалом у ЗСУ понад 50 тисяч жінок”, зазначали в Міноборони.

Gazeta.ua зібрала фото українок, які зі зброєю і без захищають свою державу.

Серед тих, хто боронить Україну зі зброєю, стрілець Олександра Самсонова. У мережі її назвали українська Лара Крофт. Усе тому, що риси обличчя захисниці схожі на зовнішність голлівудської акторки Анджеліни Джолі.

Самсонова розповідала, що до повномасштабного вторгнення почала готуватися ще три роки тому. Бо не сумнівалася, що Росія піде великою війною.

“Мені не доводилося приймати рішення йти на війну, у мене не було вибору. Я довго вчилася і, як би цинічно не звучало, чекала на це. Чим швидше почнемо, тим швидше закінчимо… 28 лютого (2022 року. Gazeta.ua) я вже була в частині. Офіційно я на посаді стрільця”, розповідала вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Снайперка Євгенія Емеральд знялася у новій фотосесії, яка допоможе ЗСУ

Оксана Рубаняк на псевдо “Гуцулка” єдина жінка у взводі. Служить кулеметницею в одному з підрозділів 72-ї окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців.

“Лише ми, українці, своєю волею, працею та наполегливістю можемо вибити ворога з нашої землі, а відтак дати країні шанс на цивілізовані блага”, говорить захисниця.

Марина Лабунець жінка-сапер Нацгвардії. Щодня вона й тисячі інших інженерів-розміновувачів очищають Україну від російських мін і нездетонованих зарядів

В українській армії жінки становлять 22% це один із найбільших показників серед країн Європи, повідомляв у вересні торік президент Володимир Зеленський.

Уперше в історії ЗСУ для жінок, які служать в армії, створять уніфіковану жіночу військову форму.

Generated by Feedzy