Країни НАТО дадуть €40 млрд на безпеку України у 2025 році. Це мінімальна сума – Білий дім

Головна Сторінка » Країни НАТО дадуть €40 млрд на безпеку України у 2025 році. Це мінімальна сума – Білий дім

На саміті НАТО країни-члени Північноатлантичного альянсу оголосять про намір надати Україні мінімальне базове фінансування в розмірі 40 млрд протягом наступного року, а також про заходи, спрямовані на зміцнення обороноздатності України і наближення її до членства в НАТО.

Про це повідомила адміністрація президента Сполучених Штатів Америки.

“Вашингтонський саміт зміцнить відносини НАТО з Україною, оскільки члени Альянсу збираються на друге засідання Ради НАТО-Україна на рівні лідерів. Президент України Зеленський зустрінеться з лідерами Альянсу, щоб обговорити подальшу підтримку Альянсом України в її триваючій боротьбі за захист її свободи, суверенітету та територіальної цілісності від російської агресії”, – сказано у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Данія та Нідерланди розпочали процес передачі Україні літаків F-16 – Блінкен

“Члени Альянсу також зроблять відчутні кроки на саміті, щоб посилити роль НАТО у розбудові стійких українських сил із надійною обороноздатністю та спроможністю стримування, а також підтримають поточні реформи, які ще більше приведуть Україну до стандартів і цінностей НАТО”, – заявили у США.

Також на саміті члени НАТО оголосить про нові кроки для посилення військової, політичної і фінансової підтримки України. Ці елементи разом із двосторонньою підтримкою України членами Альянсу утворюють міст до майбутнього членства України в НАТО.

9-11 липня у Вашингтоні відбувається ювілейний саміт НАТО, присвячений його 75-річчю. Окрім 32 членів Альянсу, на заході будуть представники 35 країн-партнерів, серед яких і Україна.

Вчора президент України Володимир Зеленський прибув до США для участі у саміті. Очікується, що на полях заходу Зеленський зустрінеться із президентом США Джозефом Байденом.