Кремль готує суспільство до конфлікту із Заходом – ISW

Головна Сторінка » Кремль готує суспільство до конфлікту із Заходом – ISW

Російська влада активно вибудовує ідеологічну основу для можливого збройного конфлікту з країнами Заходу.

Для цього посадовці Кремля послуговуються міфологізованим образом СРСР у Другій світовій війні, прагнучи створити довготривалу державну ідеологію, орієнтовану на майбутні покоління, йдеться у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначають, що російське керівництво акцентує увагу на необхідності військово-політичної єдності на тлі уявного спільного ворога. Такий підхід подається як єдиний шлях до сильної та переможної Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія перекидає війська для захоплення Торецька та Покровська – ISW

Зокрема, секретар Ради безпеки РФ Сергій Шойгу неодноразово порівнював розгром нацистської Німеччини з війною Росії проти України. У риториці Кремля прославляється централізована модель управління, яку використовував Державний комітет оборони СРСР, мовляв, вона була ефективною як у тилу, так і на фронті.

За даними ISW, російська пропаганда повторює наративи, покликані виправдати агресію проти України, одночасно звинувачуючи колективний Захід у прагненні до прямої конфронтації з Москвою та спробах завдати їй стратегічної поразки. Аналітики вважають, що ці меседжі є елементами неформалізованої державної ідеології, заснованої на переконанні, що Захід є постійною загрозою для Росії.

Окрім цього, Кремль просуває учасників війни проти України на ключові урядові посади в межах широкомасштабних кадрових ініціатив. Також посилюється довгострокова інформаційна кампанія, яка ділить світ на два табори – Захід і так званий багатополярний світ під егідою Росії. Через цей світогляд влада намагається мобілізувати суспільство та еліти, щоби забезпечити спадкоємність нинішньої агресивної політики незалежно від того, хто прийде на зміну Володимиру Путіну.

Аналітики Інституту вивчення війни попереджають про можливу підготовку РФ до наступу на Сумщину, зокрема з метою захоплення частини області. Водночас, згідно з попередніми оцінками американських експертів, доти, поки ЗСУ зберігають свої позиції поблизу Курської області, повномасштабний наступ на Суми залишається малоймовірним.