Кремль під прапором України: 30 потужних ілюстрацій до річниці вторгнення

Головна Сторінка » Кремль під прапором України: 30 потужних ілюстрацій до річниці вторгнення

24 лютого буде річниця повномасштабного російського вторгнення.

Життя більшості українців та світу докорінно змінили ці майже 12 місяців. І ці зміни фіксують наші художники-ілюстратори, які продовжують творити в умовах війни.

Героями їхніх полотен є Україна і її народ. Ті, хто воює, рятує, оплакує рідних, партизанить, волонтерить і на собі виносить домашніх улюбленців.

На картинах митців обстріляні та зруйновані Росією міста, знищені будинки, розбиті долі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мистецтво не може бути нейтральним: Зеленський виступив на відкритті “Берлінале”

Втім, не лише трагічна складова війни є лейтмотивом картин. Художники також зображують історії надії, мужності та віри в перемогу.

Gazeta.ua зібрала абстрактні полотна, які підіймають бойовий дух, стають меседжами та символами. І нагадують про ціну свободи України.

24 лютого 2022 року о 4:00 ранку Росія напала на Україну, назвавши це “спецоперацією”. Російські війська атакували державний кордон України з півночі, зі сходу та Криму.

Верховна Рада запровадила воєнний стан. Відтоді його продовжувала вже шість разів. Президент Володимир Зеленський віддав наказ Збройним силам України завдавати максимальних втрат загарбникам.

Втрати Росії у війні зростають щодня. Вже сягнули понад 140 тис. знищених військових та тисячі одиниць техніки, за даними Генштабу ЗСУ. За оцінками британської розвідки, Росія могла не дорахуватись 200 тис. осіб. Серед них до 60 тис. убитих.

У війні поворотними моментами називають відступ росіян з-під Києва навесні торік, контрнаступ ЗСУ на Харківщині у вересні та звільнення Херсона в листопаді.

Нині українські захисники готуються до контрнаступу навесні. Окупанти ж від оборони перейшла до атаки на всьому східному фронті. Це можна назвати тим реваншем Росії, про який попереджали в Україні і на Заході.