Кремль вигадав нове покарання за дезертирство в російській армії

Головна Сторінка » Кремль вигадав нове покарання за дезертирство в російській армії

Правлячий режим Росії почне вилучати майно у відправлених на війну в Україну солдатів за невиконання наказу та дезертирство.

Таке покарання передбачено у поправках до Кримінального кодексу, які підтримав російський уряд. Про це повідомляє The Moscow Times.

До списку, крім невиконання наказів та дезертирства, увійдуть: незаконний перетин кордону, розголошення держтаємниці, державна зрада та шпигунство.

Антидержавними вважаються робота з небажаними організаціями та допомога іноземним державам у кримінальному переслідуванні російських чиновників чи військових, конфіденційне співробітництво з іноземною державою чи міжнародною організацією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Сидять, не воюють” – росіяни розповіли про дезертирів

Конфіскація передбачає, що гроші, цінності та інше майно, які “використовуються або призначені для фінансування” перелічених злочинів, можуть бути передані на користь держави. Формулювання дозволяє судам вилучати будь-яке майно на власний розсуд.

У спеціальній ухвалі Верховного суду від 2018 року зазначається, що в терористичних та екстремістських справах майно, що вилучається, має бути знаряддям, обладнанням або іншим засобом скоєння злочину. Однак суди можуть не спиратися на цю ухвалу при винесенні рішень.

Також депутати посилять покарання у вигляді позбавлення звань. Суд також може забрати військове чи почесне звання або державну нагороду за тяжкі чи особливо тяжкі злочини.

Новими приводами позбавляти громадян офіційних титулів стануть:

військові “фейки”,
публічні заклики до екстремістських дій,
заклики до сепаратизму, дискредитація армії,
заклики запровадити санкції,
реабілітація нацизму.

Російське командування засуджує своїх офіцерів у справах, пов’язаних з атаками Збройних сил України.

Таким чином намагаються покращити дисципліну в армії РФ. Про це пише Інститут вивчення війни (ISW).

Другий Західний окружний військовий суд Москви 16 січня засудив до шести років позбавлення волі колишнього начальника морського відомства Росгвардії полковника Сергія Волкова. Він нібито постачав неякісні радіолокаційні системи для охорони від дронів Керченського мосту і газопроводу з Краснодарського краю в окупований Крим.