fbpx

Кремль висунув умову щодо продовження зернової угоди

Головна Сторінка » Кремль висунув умову щодо продовження зернової угоди

Росія погодиться на продовження Чорноморської зернової ініціативи, яка дозволяє безпечний експорт з українських портів.

Однак за умови, якщо будуть враховані інтереси її сільгоспвиробників. Про це у середу, 1 березня, заявили в МЗС РФ, пише “Європейська правда”.

“Російська сторона підкреслила, що продовження пакетної угоди по зерну можливе лише за умови врахування інтересів російських виробників сільськогосподарської продукції та добрив з точки зору безперешкодного доступу на світові ринки”, заявили у відомстві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський розповів, скільки зерна вже експортували

Угода, укладена за посередництва ООН і Туреччини, має бути продовжена цього місяця.

Україна заявила, що домагатиметься продовження угоди на більш тривалий термін до року для кращого перспективного планування, а також хотіла б, щоб до неї був включений порт Миколаїв. Росія, однак, дала зрозуміти, що вона незадоволена деякими аспектами угоди.

Чорноморська зернова ініціатива, укладена за посередництва ООН і Туреччини в липні минулого року, дозволила експортувати зерно з трьох українських портів. Угода була продовжена в листопаді і її дія закінчується 18 березня, якщо не буде досягнуто домовленості про продовження.

У липні 2022 року у Стамбулі відбулися переговори щодо відновлення експорту українського зерна із заблокованих російськими окупантами українських портів. Тоді Україна підписала договір з Туреччиною та ООН щодо безпечного функціонування експортних маршрутів у Чорному морі.

Другий договір Туреччина й ООН підписали з Росією.

У листопаді роботу “зернової угоди” для експорту українського зерна з чорноморських портів продовжили до 19 березня 2023 року.

Generated by Feedzy